wakacje
2023
wakacje w ząbkowicach śląskich
Wakacje w Ząbkowicach Śląskich

Wycieczki z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki
Spacer szlakiem górskim, spotkanie ze zwierzętami, kreatywne warsztaty czy też podróż w czasy średniowieczne. Zapisując swoje dziecko na wycieczkę przygotowaną przez naszą jednostkę zapewniasz mu niezapomniane wrażenia z wakacji.
Wszelkie informacje, zapisy i szczegóły można uzyskać w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki (Rynek 24 w Ząbkowicach Śląskich). Można skontaktować się z nami telefonicznie 74 815 28 96
lub meilowo promocja@zckit.pl

ETIUDY TEATRALNE
Zapraszamy na etiudy teatralne w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych!
29 czerwca 2023 | godz. 17:00 |
sala widowiskowa
WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy!
WSTĘP WOLNY
Magiczna Fasola
Interaktywny spektakl, utrzymany w średniowiecznej konwencji,inspirowany klasyczną baśnią, potraktowaną w nieco przewrotny sposób. Losy głównego bohatera – Jaśka, stają się podstawą do wyciągania przez dzieci wniosków na temat słuszności jego postępowaniai podejmowanych działań i wyborów. Żywa akcja,zabawne formy plastyczne i lalki, muzyka na żywo.
aktorzy: Beata Beling, Artur Beling, Ludwik Schiller
WSTĘP WOLNY

NOWY TERMIN ! Anioły umierają nocą
w wykonaniu Teatru Miejskiego z Ząbkowic Śląskich!To kontrowersyjna sztuka, która wymaga od publiczności pełnego skupienia. Odnalezienie właściwego sensu i przesłania nie jest wcale takie proste, to łamigłówka, która pozwala
puścić wodze fantazji. Sztukę można analizować wciąż na nowo. Jest to obraz samotności, z jaką spotykamy się każdego dnia, otoczeni ludźmi.Fantastyczna scenografia, gra świateł i ścieżka dźwiękowa.
W trakcie spektaklu nie pada ani jedno słowo.
1 września 2023 | godz. 21:00 | Wstęp Wolny
WSTĘP WOLNY
Teatr Miejski roztańczony w ogniu
Historia dwojga zakochanych ludzi, dla których osią relacji jest miejscowa kawiarnia. Kawiarnia, w której wizyty stają się punktem kulminacyjnym życia nie tylko dwójki kochanków, ale i życia lokalnych mieszkańców. Wizytę składa tam m.in. “wytworna ” dama, niespełniony muzyk czy grupa kuglarzy. Miejsce to staje się sceną, na której deskach rozgrywają się losy najróżniejszych osobistości.
W spektakl wkomponowane zostały elementy ognia.
WSTĘP WOLNY
moralitet plebejski Księga Błazna
to rekonstrukcja późnośredniowiecznego teatru lalkowego, oparta na autorskim tekście, zawierającym elementy tradycyjnych wątków moralitetowych potraktowanych w przewrotnie zabawny sposób. Osiowa postać błazna, Figraszek, jest wpisany w funkcję bohatera popularnego, załatwiającego wszelkie kwestie za pomocą inteligencji i poczucia humoru, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych bohaterów, rozwiązujących wszystko brutalną siłą. Na swej drodze spotyka między innymi takie postaci, jak śmierć, smok, rycerze, król, czy diabeł i z każdą nawiązuje specyficzną relację, prowadzącą do pouczającej pointy.
występują:Beata BelingArtur BelingMariusz WasiewskiPaweł Stachowiak – minstrel
WSTĘP WOLNY
Z kobietami bywało różnie… z facetami też
Spektakl „ Z kobietami bywało różnie, ale z facetami też” Teatru „Bez Maski” działającego w Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy to próba konfrontacji męskiego spojrzenia na kobiety i odwrotnie -kobiet na mężczyzn z perspektywy doświadczeń życiowych klasyków polskiej piosenki rozrywkowej w będącej niejako mezaliansem kompilacji z tekstami utworów nurtu disco polo.
WSTĘP WOLNY

MIRON NALEPA & FRIENDS
Miron Nalepa. Już 23 czerwca na ząbkowickim rynku usłyszymy znanego kompozytora, autora tekstów, wokalistę i gitarzystę. Jeden z ostatnich z rodziny Nalepów, który tworzy i gra muzykę wierną ideałom polskiego bluesa wykonywaną przez Breakout i Tadeusza Nalepę. Idąc śladami wspomnianego ojca polskiego bluesa – Miron Nalepa daje słuchaczom szansę na poczucie ducha najlepszych lat dla polskiej muzyki rockowej i bluesowej. Miron Nalepa występuje ze znakomitymi muzykami z Piły i Wrocławia.
WSTĘP WOLNY
Załoga dr. Bryga
Przez lata działalności próbowali swoich sił w różnych gatunkach muzycznych, aż w końcu odnaleźli docelowy kierunek z rockowym duchem w roli głównej. Nurt, w którym zatonęli to Rock Marynistyczny, czyli muzyka żeglarska w rockowym wykonaniu.
Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii mogą zaliczyć zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych Shantoclip 2012.
Grają rock marynistyczny z elementami innych gatunków muzycznych takich jak szanty, folk-rock, reggae czy punk rock. Koncerty to dla nich zabawa muzyką i zawsze starają się zarazić publiczność swoją pasją.
WSTĘP WOLNY
KWIAT POWOJU
Zespół powstał, z inicjatywy pana Mieczysława Dzikowskiego, w 1990 roku. Kierownik muzyczny- Tadeusz TrzynaKierownik organizacyjny- Danuta Lewańczyk Obecnie składa się z 10 kochających muzykę i folklor osób. Na swoim koncie ma mnóstwo występów w szkołach, przedszkolach, domach opieki, klubach seniora, domach kultury. Do najbardziej pamiętnych należy udział w programie TVP Wrocław, w audycji „Klub Seniora”, a także w filmie pt. „Dusza Kresowa” , kilkukrotnie emitowanym przez TVP Regionalną. Powoje chętnie uczestniczą w przeglądach muzycznych grup senioralnych, np. w Piławie Górnej, w Lubaniu, czy w Żarowie. Za swoją działalność Kwiat Powoju został odznaczony Złotą Odznaką nadaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu.
WSTĘP WOLNY
BKP-KAPELA PODWÓRKOWA
“To jest kapela, to jest kapela pod balkonami gra co niedziela…”
Kapela BKP powstała w 2010 roku, jej założycielem i kierownikiem jest Ireneusz Brożek. Zespół działa przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie.
Kapela podwórkowa ma na swoim koncie wiele autorskich utworów, do których muzykę tworzyli głównie Ireneusz Brożek i Mieczysław Stępień. Kapela jest tekstowo wspierana przez Lidię Kesselgruber oraz Urszulę Kowalewską.
Kapela Podwórkowa BKP może pochwalić się wieloma nagrodami muzycznymi, zdobytymi w konkursach lokalnych oraz na festiwalach ogólnopolskich
WSTĘP WOLNY
Waldemar Rychły
Muzyk, kompozytor i aranżer, z wykształcenia architekt.
Razem z bratem Maciejem stworzył legendarny Kwartet Jorgi,
zespół istniejący nieprzerwanie od połowy lat 80.
Jego kompozycje bazują na bogatej, muzycznej, tradycji wielu narodów,
które łączy z muzyką klasyczną, rockową ekspresją i jazzową improwizacją.
Ma na koncie kilkanaście płyt.
WSTĘP WOLNY
Złocienie
Lokalny zespół z Ząbkowic Śląskich wykonujący utwory ludowe.
WSTĘP WOLNY
CreaDanza
Kolumbijska grupa CreaDanza powstała w 2013 roku. Tworzy ją pokolenie tancerzy, którzy chcą pokazać nam tradycyjne tańce rdzennych mieszkańców Kolumbii oraz przywrócić tradycje i wartości naszych przodków. Zespół posiada szeroki repertuar taneczny obejmujący rytmy ze wszystkich regionów Kolumbii. Z powodzeniem reprezentują swój kraj na festiwalach na całym świecie. Celem ich europejskiego tournée jest wzmocnienie braterstwa między narodami, a tym samym przyczynienie się do budowania pokoju. Jednocześnie zespół pragnie pogłębiać wzajemne poznanie naszych tradycji i folkloru.
WSTĘP WOLNY
Sławomir Olgierd Kramm
ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie wybitnego polskiego śpiewaka Mariana Kouby. Jest także absolwentem Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu w klasie Przemysława Basińskiego.
Z powodzeniem wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz znane standardy i hity muzyki rozrywkowej.
Ma ogromne doświadczenie estradowe, a prowadząc swoje koncerty humorem podbija serca publiczności. Jest solistą znanej i cenionej Capelli Zamku Rydzyńskiego pod dyrekcją Mieczysława Leśniczanka.
Artysta koncertował m.in. w Japonii, Korei Południowej, Niemczech, na Ukrainie i w Belgii.
WSTĘP WOLNY

One Desire
Polski zespół założony w 2022 roku. Zespół publikuje covery popularnych piosenek. W skład wchodzą: Adam Bartkiewicz, Aleksandra Mielczarek, Filip Gryk-Waloszek, Lena Szymańska. Adam Bartkiewicz uczestnik programów : Szansa na Sukces Eurowizja Junior oraz The Voice Kids 6 edycja.
WSTĘP WOLNY
KAPELA SAMI SWOI
Kapela Sami Swoi powstała ok. 10 lat temu z inicjatywy pani Marysi Furcy. Początkowo próby odbywały się w garażu pani Marysi. Członkowie zespołu świetnie czują się w klimatach ludowo- biesiadnych, jak również discopolowych. Kapela uczestniczy w przeglądach zespołów ludowych, obsługuje dożynki, pikniki, czy imprezy świąteczne, również w innych gminach. Zespół tworzą głównie emeryci, chcący rozwijać się muzycznie oraz uczestniczyć w tego typu imprezach plenerowych.
WSTĘP WOLNY