wakacje
2023

wakacje w ząbkowicach śląskich

Wakacje w Ząbkowicach Śląskich

Plakat z harmonogramem wydarzeń i atrakcji dla dzieci w czasie wakacji 2023r, które były organizowane przez Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki

Wycieczki z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

Spacer szlakiem górskim, spotkanie ze zwierzętami, kreatywne warsztaty czy też podróż w czasy średniowieczne. Zapisując swoje dziecko na wycieczkę przygotowaną przez naszą jednostkę zapewniasz mu niezapomniane wrażenia z wakacji.

Wszelkie informacje, zapisy i szczegóły można uzyskać w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki (Rynek 24 w Ząbkowicach Śląskich). Można skontaktować się z nami telefonicznie 74 815 28 96
lub meilowo promocja@zckit.pl

SZCZELINIEC WIELKI
 • wejście na szczeliniec wielki
 • zwiedzanie szlaku ginących zawodów
 • ognisko z kiełbaskami

50 zł

FARMA WALISZÓW
 • kreatywne warsztaty
 • przejażdżki konne
 • animacje gry i zabawy
 • ognisko z kiełbaskami

50 zł

GRÓD RYCERSKI
 • gry i zabawy
 • kreatywne warsztaty (łucznictwo,garncarstwo itp.)
 • obiad w karczmie

80 zł

ALPAKOWA KOTLINA
 • spacer z alpakami
 • kreatywne warsztaty
 • mini ZOO
 • ognisko z kiełbaskami

50 zł

Logo wydarzenia lato z teatrem 2023 Ząbkowice Śląskie
ETIUDY TEATRALNE

Zapraszamy na etiudy teatralne w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych!


29 czerwca 2023 | godz. 17:00 |
sala widowiskowa


WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy!

WSTĘP WOLNY

Magiczna Fasola

Interaktywny spektakl, utrzymany w średniowiecznej konwencji,inspirowany klasyczną baśnią, potraktowaną w nieco przewrotny sposób. Losy głównego bohatera – Jaśka, stają się podstawą do wyciągania przez dzieci wniosków na temat słuszności jego postępowaniai podejmowanych działań i wyborów. Żywa akcja,zabawne formy plastyczne i lalki, muzyka na żywo.  

aktorzy: Beata Beling, Artur Beling, Ludwik Schiller

WSTĘP WOLNY

Plakat spektaklu teatralnego
NOWY TERMIN ! Anioły umierają nocą

w wykonaniu Teatru Miejskiego z Ząbkowic Śląskich!To kontrowersyjna sztuka, która wymaga od publiczności pełnego skupienia. Odnalezienie właściwego sensu i przesłania nie jest wcale takie proste, to łamigłówka, która pozwala puścić wodze fantazji. Sztukę można analizować wciąż na nowo. Jest to obraz samotności, z jaką spotykamy się każdego dnia, otoczeni ludźmi.Fantastyczna scenografia, gra świateł i ścieżka dźwiękowa.
W trakcie spektaklu nie pada ani jedno słowo.

1 września 2023  |  godz. 21:00  |  Wstęp Wolny

WSTĘP WOLNY

Teatr Miejski roztańczony w ogniu

Historia dwojga zakochanych ludzi, dla których osią relacji jest miejscowa kawiarnia. Kawiarnia, w której wizyty stają się punktem kulminacyjnym życia nie tylko dwójki kochanków, ale i życia lokalnych mieszkańców. Wizytę składa tam m.in. “wytworna ” dama, niespełniony muzyk czy grupa kuglarzy. Miejsce to staje się sceną, na której deskach rozgrywają się losy najróżniejszych osobistości.

W spektakl wkomponowane zostały elementy ognia.

WSTĘP WOLNY

moralitet plebejski Księga Błazna

to rekonstrukcja późnośredniowiecznego teatru lalkowego, oparta na autorskim tekście, zawierającym elementy tradycyjnych wątków moralitetowych potraktowanych w przewrotnie zabawny sposób. Osiowa postać błazna, Figraszek, jest wpisany w funkcję bohatera popularnego, załatwiającego wszelkie kwestie za pomocą inteligencji i poczucia humoru, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych bohaterów, rozwiązujących wszystko brutalną siłą. Na swej drodze spotyka między innymi takie postaci, jak śmierć, smok, rycerze, król, czy diabeł i z każdą nawiązuje specyficzną relację, prowadzącą do pouczającej pointy.

występują:Beata BelingArtur BelingMariusz WasiewskiPaweł Stachowiak – minstrel

WSTĘP WOLNY

Z kobietami bywało różnie… z facetami też

Spektakl „ Z kobietami bywało różnie, ale z facetami też” Teatru „Bez Maski” działającego w Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy to próba konfrontacji męskiego spojrzenia na kobiety i odwrotnie -kobiet na mężczyzn z perspektywy doświadczeń życiowych klasyków polskiej piosenki rozrywkowej w będącej niejako mezaliansem kompilacji z tekstami utworów nurtu disco polo.

WSTĘP WOLNY

Logo wydarzenia wakacyjna scena muzyczna 2023 w Ząbkowicach Śląskich
MIRON NALEPA & FRIENDS

Miron Nalepa. Już 23 czerwca na ząbkowickim rynku usłyszymy znanego kompozytora, autora tekstów, wokalistę i gitarzystę. Jeden z ostatnich z rodziny Nalepów, który tworzy i gra muzykę wierną ideałom polskiego bluesa wykonywaną przez Breakout i Tadeusza Nalepę. Idąc śladami wspomnianego ojca polskiego bluesa – Miron Nalepa daje słuchaczom szansę na poczucie ducha najlepszych lat dla polskiej muzyki rockowej i bluesowej. Miron Nalepa występuje ze znakomitymi muzykami z Piły i Wrocławia.

WSTĘP WOLNY

Załoga dr. Bryga

Przez lata działalności próbowali swoich sił w różnych gatunkach muzycznych, aż w końcu odnaleźli docelowy kierunek z rockowym duchem w roli głównej. Nurt, w którym zatonęli to Rock Marynistyczny, czyli muzyka żeglarska w rockowym wykonaniu.

Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii mogą zaliczyć zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych Shantoclip 2012.

Grają rock marynistyczny z elementami innych gatunków muzycznych takich jak szanty, folk-rock, reggae czy punk rock. Koncerty to dla nich zabawa muzyką i zawsze starają się zarazić publiczność swoją pasją.


WSTĘP WOLNY

KWIAT POWOJU

Zespół powstał, z inicjatywy pana Mieczysława Dzikowskiego, w 1990 roku. Kierownik muzyczny- Tadeusz TrzynaKierownik organizacyjny- Danuta Lewańczyk Obecnie składa się z 10 kochających muzykę i folklor osób. Na swoim koncie ma mnóstwo występów w szkołach, przedszkolach, domach opieki, klubach seniora, domach kultury. Do najbardziej pamiętnych należy udział w programie TVP Wrocław, w audycji „Klub Seniora”, a także w filmie pt. „Dusza Kresowa” , kilkukrotnie emitowanym przez TVP Regionalną. Powoje chętnie uczestniczą w przeglądach muzycznych grup senioralnych, np. w Piławie Górnej, w Lubaniu, czy w Żarowie. Za swoją działalność Kwiat Powoju został odznaczony Złotą Odznaką nadaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu.


WSTĘP WOLNY

BKP-KAPELA PODWÓRKOWA

“To jest kapela, to jest kapela pod balkonami gra co niedziela…”

Kapela BKP powstała w 2010 roku, jej założycielem i kierownikiem jest Ireneusz Brożek. Zespół działa przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie.

Kapela podwórkowa ma na swoim koncie wiele autorskich utworów, do których muzykę tworzyli głównie Ireneusz Brożek i Mieczysław Stępień. Kapela jest tekstowo wspierana przez Lidię Kesselgruber oraz Urszulę Kowalewską.

Kapela Podwórkowa BKP może pochwalić się wieloma nagrodami muzycznymi, zdobytymi w konkursach lokalnych oraz na festiwalach ogólnopolskich


WSTĘP WOLNY

Waldemar Rychły

 Muzyk, kompozytor i aranżer, z wykształcenia architekt.
Razem z bratem Maciejem stworzył legendarny Kwartet Jorgi,
zespół istniejący nieprzerwanie od połowy lat 80.
Jego kompozycje bazują na bogatej, muzycznej, tradycji wielu narodów,
które łączy z muzyką klasyczną, rockową ekspresją i jazzową improwizacją.

Ma na koncie kilkanaście płyt.

WSTĘP WOLNY

Złocienie

 Lokalny zespół z Ząbkowic Śląskich wykonujący utwory ludowe. 

WSTĘP WOLNY

CreaDanza

Kolumbijska grupa CreaDanza powstała w 2013 roku. Tworzy ją pokolenie tancerzy, którzy chcą pokazać nam tradycyjne tańce rdzennych mieszkańców Kolumbii oraz przywrócić tradycje i wartości naszych przodków. Zespół posiada szeroki repertuar taneczny obejmujący rytmy ze wszystkich regionów Kolumbii. Z powodzeniem reprezentują swój kraj na festiwalach na całym świecie. Celem ich europejskiego tournée jest wzmocnienie braterstwa między narodami, a tym samym przyczynienie się do budowania pokoju. Jednocześnie zespół pragnie pogłębiać wzajemne poznanie naszych tradycji i folkloru.

WSTĘP WOLNY

Sławomir Olgierd Kramm

 ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie wybitnego polskiego śpiewaka Mariana Kouby. Jest także absolwentem Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu w klasie Przemysława Basińskiego.

Z powodzeniem wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz znane standardy i hity muzyki rozrywkowej.

Ma ogromne doświadczenie estradowe, a prowadząc swoje koncerty humorem podbija serca publiczności. Jest solistą znanej i cenionej Capelli Zamku Rydzyńskiego pod dyrekcją Mieczysława Leśniczanka.

Artysta koncertował m.in. w Japonii, Korei Południowej, Niemczech, na Ukrainie i w Belgii.


WSTĘP WOLNY

One Desire

Polski zespół założony w 2022 roku. Zespół publikuje covery popularnych piosenek. W skład wchodzą: Adam Bartkiewicz, Aleksandra Mielczarek, Filip Gryk-Waloszek, Lena Szymańska. Adam Bartkiewicz uczestnik programów : Szansa na Sukces Eurowizja Junior oraz The Voice Kids 6 edycja.

WSTĘP WOLNY

KAPELA SAMI SWOI

Kapela Sami Swoi powstała ok. 10 lat temu z inicjatywy pani Marysi Furcy. Początkowo próby odbywały się w garażu pani Marysi. Członkowie zespołu świetnie czują się w klimatach ludowo- biesiadnych, jak również discopolowych. Kapela uczestniczy w przeglądach zespołów ludowych, obsługuje dożynki, pikniki, czy imprezy świąteczne, również w innych gminach. Zespół tworzą głównie emeryci, chcący rozwijać się muzycznie oraz uczestniczyć w tego typu imprezach plenerowych.

WSTĘP WOLNY