DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY 2023

KONCERTY

HAPPENINGI

ATRAKCJE DLA DZIECI

GASTRONOMIA

Miasto Krzywej Wieży po raz kolejny zamieni się w największą muzyczną imprezę w regionie. Już 7 i 8 lipca 2023 na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich pojawią się niesamowici artyści. Na scenie w piątek o godz. 19:00 wystąpi Sarius, a o godz. 21 Żabson. W sobotę natomiast rockowe mocne granie bo będzie z nami Nocny Kochanek a o 21:00 zespół KULT czyli gwiazda wieczoru.

W sobotnie południe zapraszamy najmłodszych na ul. Św. Wojciecha pod Krzywą Wieżą i do ogrodu Izby Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej. Wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych i kulinarnych, konkurencjach sportowych oraz grach i zabawach przygotowanych przez animatorów.


PIĄTEK – 7 LIPCA 2023

Plakat informujący o koncercie antihype sarius z okazji Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 7 lipca 2023r.

SARIUS

Sarius zadebiutował w 2013 roku albumem Blisko leży obraz końca”, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records, której stał się pełnoprawnym członkiem. Wytwórnię opuścił po wypuszczeniu płyty I żyli krótko i szczęśliwie w 2016 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Hades czy O.S.T.R. – do tego ostatniego z czasów młodości bywa często przyrównywany ze względu na swoją osobowość oraz twórczość. Członek B.O.R oraz właściciel wytwórni Antihype, w której wypuścił albumy Antihype, Wszystko co złe, Pierwszy dzień po końcu świata oraz Antihype 2.

Plakat informujący o koncercie Żabsona na Dniach i Nocach Krzywej Wieży, który odbył się 7 lipca 2023r.

ŻABSON

Żabson – właściwie Mateusz Zawistowski. Muzyk oraz autor tekstów. Jeden z najzdolniejszych raperów polskiej sceny muzycznej! 23 lutego 2018 wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany “To ziomal”. Od tego czasu jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Borixon, Bedoes, Quebonafide, Białas, Kaz Bałagane, Solar, Sitek, Young Leosia czy Malik Montana.

Plakat informujący o koncercie ONE DESIRE GROUP w ramach Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 7 lipca 2023 r.
Plakat informujący o koncercie KEFIR BAND w ramach Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 7 lipca 2023 r.
Plakat informujący o koncercie antihype sarius z okazji Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 7 lipca 2023r.
Plakat informujący o koncercie Żabsona na Dniach i Nocach Krzywej Wieży, który odbył się 7 lipca 2023r.
Plakat informujący o koncercie DJ SANCHEZ EN VIVO w ramach Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 7 lipca 2023 r.

SOBOTA – 8 LIPCA 2023

Plakat informujący o koncercie nocnego kochanka z okazji Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 8 lipca 2023r.

NOCNY KOCHANEK

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress.

Członkowie zespołu:
Krzysiek Sokołowski
 – wokal
Arkadiusz Majstrak
 – gitara
Artur Pochwała
 – bas
Robert „Kazon” Kazanowski
 – gitara
Artur Żurek
 – perkusja


Plakat informujący o koncercie zespołu KULT w Ząbkowicach Śląskich w ramach Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 8 lipca 2023r.

KULT

Legendarny zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie “Remont”. KULT to jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat! Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np.”Piosenka młodych wioślarzy”, “Do Ani”, “Krew Boga”, “Polska”, “Parada wspomnień”, “Rząd oficjalny”, “Baranek”, “Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

Plakat informujący o koncercie TOM J w ramach Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 8 lipca 2023 r.
Plakat informujący o koncercie RASTAFAJRANT w ramach Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 8 lipca 2023 r.
Plakat informujący o koncercie nocnego kochanka z okazji Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 8 lipca 2023r.
Plakat informujący o koncercie zespołu KULT w Ząbkowicach Śląskich w ramach Dni i Nocy Krzywej Wieży, który odbył się 8 lipca 2023r.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

SPOTKANIE Z ALPAKAMI

LEMONIADA NA ORZEŹWIENIE

ROWERY ZABYTKOWE

MININAUKOWIEC

ILUZJONISTA

AKADEMIA ROWEROWA

II Ząbkowicki Turniej TEQBALL

Malowanie na Sztalugach

POKAZ MODY HISTORYCZNEJ

WESOŁE MIASTECZKO

BOOSTER – AUTODROOM – KOLEJKA GÓRSKA

Plakat informujący o atrakcjach Ząbkowic Śląskich