V FESTIWAL CZAS NA KSIĄŻKI

Już po raz piąty spotkamy się w Ząbkowicach Śląskich, by przeżywać literacki czas na książki.
Znamy już wstępną listę gości i możemy zapewnić wszystkich miłośników czytelnictwa, że warto być z nami!
Coś wyjątkowego znajdą dla siebie czytelnicy kryminałów, literatury obyczajowej i historycznej, reportażu,
a wiele niespodzianek przewidujemy też dla najmłodszych czytelników i młodzieży.

To dobry czas na relaks, zwiększenie liczby książek na swoich półkach, zdobycie autografu i rozmowę z ulubionymi autorami.
Panuje u nas rodzinna atmosfera pozwalająca na poznanie się wzajemnie.

Ząbkowice Śląskie znów stają się stolicą dobrej polskiej literatury.

Jesteś autorem, reprezentujesz wydawnictwo, a może chciałbyś powiedzieć światu o naszym Festiwalu na swoim blogu lub w prasie?
Jeśli chcesz się zapisać na V Festiwal Czas na Książki lub masz jakieś inne pytania dotyczące festiwalu
skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz.Goście V Festiwalu Czas na Książki

Festiwal Literacki w Ząbkowicach Śląskich z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością
zarówno wśród autorów, blogerów i dziennikarzy a przede wszystkim czytelników.
Do Festiwalu jeszcze dużo czasu, ale już dziś warto zarezerwować sobie termin 6 i 7 października 2023,
aby odwiedzić Ząbkowice Śląskie. Lista gości wciąż się powiększa.
Już dziś możemy zapewnić Was że podczas V Festiwalu Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich będzie można spotkać:

Agnieszka Lis

Agnieszka
Walczak- Chojecka
Agnieszka Olejnik

Aleksander Rogoziński

Ałbena Grabowska
Daniel Wyszogrodzki
Jakub Małecki
Jolanta Kosowska
Krystyna Śmigielska
Mariola Sternhal
Monika Michalik
Norbert Kościesza
Paula Uzarek
Paula Uzarek trzymająca trzy tomy książki
Sabina Waszut
Sylwia Winnik

Jeśli nie ma Cię na liście gości, a chcesz wziąć udział
w V edycji Festiwalu Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich
zachęcamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy.

Sylwia Winnik

SYLWIA WINNIK

Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową. Jest autorką bloga Czas na Książki, który poradziła do 2018 roku.

W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu „Fanbook” Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą Literackiego Festiwalu Czas na Książki. Nominowana dwukrotnie do nagrody Książka Roku na LubimyCzytać.pl i Granice.pl, gdzie zdobyła główną nagrodę.

Autorka bestsellera„Dziewczęta z Auschwitz”, a także książek: „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”, „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945″, „Dzieci z Pawiaka”, „Bezmiłość” oraz serii książek dla dzieci i młodzieży, w których główną rolę odgrywają polskie zabytki, ich historia oraz detektywistyczne zagadki i słowiańska magia, „ Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny” to TOM 1.

 Sylwia Winnik Official | FacebookBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich

RATUSZ W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy jest samorządową instytucją kultury działającą na podstawie ustawy o bibliotekach i statutu nadanego przez organizatora, czyli Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl. Bezpośredni nadzór nad biblioteką sprawuje burmistrz.

Biblioteka zapewnia pełną obsługę biblioteczną mieszkańcom miasta i gminy, służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy, nauki i rozwojowi kultury. Dba o sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej.

Dysponuje bogatymi, stale aktualizowanymi zbiorami – wydawnictwami informacyjnymi, naukowymi, popularnonaukowymi, literaturą piękną polską i obcą. Każdy znajdzie tu również szeroki wybór literatury relaksacyjnej, powieści obyczajowych, psychologicznych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych.

Dostosowana do potrzeb mieszkańców lokalizacja ( centrum miasta), zbiory biblioteczne i dogodne godziny otwarcia, a także bogata i różnorodna oferta kulturalno-oświatowa umożliwiają korzystanie z usług biblioteki wszystkim mieszkańcom miasta.

BANK SPÓŁDZIELCZY W ZĄBKOWICAXH ŚLĄSKICH
Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. to największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Tworzą je 321 zrzeszone Banki Spółdzielcze oraz Bank BPS. Ponadto z Bankiem BPS współpracuje 11 banków spółdzielczych. Suma bilansowa banków spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS wynosiła na koniec listopada 2019 r. 80,5 mld złotych a suma depozytów zgromadzonych w Bankach Spółdzielczych: 72,2 mld złotych. Łączna liczba ponad 2,3 tys. placówek i 2,2 tys. bankomatów daje pozycję czołowej instytucji finansowej w Polsce. Banki spółdzielcze obsługują klientów indywidualnych, mają bliskie relacje z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu oraz funduszy inwestycyjnych.

Grupa BPS pomimo ogólnopolskiego charakteru za jedno z głównych zadań uważa wspieranie rozwoju regionalnego i lokalnego. Prowadzona polityka produktowo – cenowa jest dostosowana do zróżnicowania gospodarczo –  ekonomicznego poszczególnych regionów kraju.

Głównymi klientami Grupy BPS są małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz klienci detaliczni.

Grupa BPS specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, wspiera polską wieś w dostosowywaniu do unijnych standardów. Istotnym elementem jego strategii jest wspieranie powstawania i rozwoju rodzimej małej i średniej przedsiębiorczości.

Łączymy tradycyjne idee spółdzielczości z nowoczesnością oferując rolnikom i przedsiębiorcom, tradycyjne i nowoczesne produkty bankowe, m.in. związane z bankowością elektroniczną czy międzynarodowe karty VISA i Mastercard.

Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki

RYNEK ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

Ośrodek kultury w Ząbkowicach Śląskich powstał dokładnie 30 kwietnia 1972 roku pod nazwą Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Placówkę otwarto po remoncie byłej miejskiej sali widowiskowej, na deskach której występował jeden z pierwszych na Dolnym Śląsku teatrów dramatycznych (inauguracyjny spektakl odbył się w lipcu 1946 r.).

O 1 stycznia 2021 roku ZOK zmienił nazwę na Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki (ZCKiT). Podstawowym celem jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej potrzeby kulturalne i turystyczne mieszkańców, stwarzanie warunków do odbioru i współtworzenia wartości kultury mieszkańców, organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę, upowszechnianie i promocję kultury lokalnej w kraju i za granicą oraz upowszechnianie i promocję atrakcji turystycznych gminy Ząbkowice Śląskie. Instytucja w ramach swoich zadań współdziała ze stowarzyszeniami, organizacjami i fundacjami społeczno-kulturalnymi, a także turystyczno-krajoznawczymi, krajowymi i zagranicznymi. Centrum kultury pod nowym szyldem przejął również obsługę ruchu turystycznego. Ponadto prowadzi szereg działań w zakresie turystyki i promocji miasta Ząbkowice Śląskie.

W trakcie budowy

W TRAKCIE BUDOWY

Tak było w roku 2022 podczas IV Festiwalu Czas na Książki

Tak było w roku 2021 podczas III Festiwalu Czas na Książki

zmiana czcionki