4-5 października 2024
Ząbkowice Śląskie
Już po raz kolejny zapraszamy na VI Festiwal Czas na Książki, który odbędzie się w październiku w Ząbkowicach Śląskich. Zapraszamy serdecznie autorów, blogerów dziennikarzy, a przede wszystkim Was kochani czytelnicy, bez których nasz festiwal nie mógłby istnieć.
Jeśli jesteś autorem i chcesz wziąć czynny udział w Festiwalu zapraszamy jeszcze do przesłania zgłoszenia za pomocą poniższego formularza (zakładka zgłoszenie).
Adam Kopacki
Agata Sawicka
Agnieszka Korol
Anna Partyka – Judge
Anna M. Brengos
-
Pozdrawiam Organizatorów.
Aleksandra Rochowiak
Dagmara Budzbon-Szymańska
Danuta Chlupowa
Dorota Gurdziel
Dariusz Stępień
Elżbieta Stępień
Ewa Bauer
Ewa Dolniak Kaczmarczyk
-
Autor i autor
Autor i czytelnik
Irmina Maria
Izabella Agaczewska
Izabella Frączyk
Karolina Ligocka
Kasia Jurczyk
Katarzyna Grabowska
Katarzyna Kielecka
Katarzyna Nosal
Katarzyna Sarnowska
Maja van Straaten
Małgorzata Jędrzejewska
Małgorzata Starosta
Maria Sokołowska
Mariola Sternahl
Marta Jednachowska
Stefan Górawski
Sylwia Winnik
Weronika Szelęgiewicz
Zuzanna Dydyna
Żaneta Pawlik
-
DLA BLOGERÓW
-
PIĄTEK 15:00
SZKOLENIE DLA BLOGERÓW POPROWADZI
Katarzyna BIEŃKOWSKA
Jestem blogerką, podcasterką, copywriterką i korektorką,
a moje życie zdominowała miłość do książek.
W sieci działam jako Poligon Domowy.
Promocją książek i pisarzy zajmuję się od ponad 8 lat
– jestem betaczytelnikiem, recenzentem,
organizuję i prowadzę wywiady.
W szkoleniu może wziąć udział każda chętna osoba.
Podczas Festiwalu gościć blogerów:
Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska
Magdalena Lisowiec-Wolf
Małgorzata Szyndlarewicz
-
Do zobaczenia!
Maria Sokołowska
Sylwia Gładkojć
NIE TYLKO DLA MOLI
(książkowych)
Jolanta Weiser i Anna Michalczyk malują, szyją i dziergają
– i to właśnie wrażliwość skłoniła je do założenia „spółki produkcyjnej” – robią lalki. Są one zachowane w podobnym stylu, niekiedy trudno orzec, która z Pań jest autorką konkretnej postaci.
Ich prace można zobaczyć na stronie
www.alelaleart.pl,
ale jak Panie same twierdzą – nic nie zastąpi wystaw,
na których lale mogą być oglądane twarzą w twarz!
Wystawa “Nie tylko dla moli (książkowych)” z to prezentacja lalek artystycznych, będących odwzorowaniem postaci ze znanych
i lubianych powieści, lektur szkolnych i baśni.
Zobaczymy sceny m.in. z .: “Pana Tadeusza”, “Trylogii”, “Quo Vadis”,
“W pustyni i w puszczy”, “Lalki”, “Zemsty”, “Nocy i dni”, “Wesela”,
“Przygód Tomka Sawyera”, “Przeminęło z wiatrem”, “Ani z Zielonego Wzgórza” i wielu, wielu innych.
Łącznie wystawa zawiera ponad 160 lalek, na jedenastu scenach
z literatury polskiej , siedmiu literatury obcej i sześciu baśni
H.Ch. Andersena.
Oficjalne otwarcie wystawy już 3 października 2024 w czwartek
o godz. 17:00 w holu na I piętrze głównego budynku Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki (Rynek 24). Wystawa jest bezpłatna i dostępna będzie dla wszystkich chętnych do 4 listopada 2024 roku.
Sylwia Winnik
Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową. Przez wiele lat prowadziła bloga Czas na Książki.
W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu „Fanbook” Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą Literackiego Festiwalu Czas na Książki.
Autorka bestsellera „Dziewczęta z Auschwitz”, a także książek: „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”, „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945″, „Dzieci z Pawiaka”, “Bezmiłość”, “Kurierki z Tatr” i innych książek.
Pisze również dla dzieci. Stworzyła bestsellerową Serię z Czarnym Kotem: “Tymek, czarny Kot i…”Ostatnia z nich dzieje się właśnie w Ząbkowicach Śląskich.
W TYM ROKU ODBYWA SIĘ KILKA PREMIER AUTORKI.
Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. to największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Tworzą je 321 zrzeszone Banki Spółdzielcze oraz Bank BPS. Ponadto z Bankiem BPS współpracuje 11 banków spółdzielczych. Suma bilansowa banków spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS wynosiła na koniec listopada 2019 r. 80,5 mld złotych a suma depozytów zgromadzonych w Bankach Spółdzielczych: 72,2 mld złotych. Łączna liczba ponad 2,3 tys. placówek i 2,2 tys. bankomatów daje pozycję czołowej instytucji finansowej w Polsce. Banki spółdzielcze obsługują klientów indywidualnych, mają bliskie relacje z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu oraz funduszy inwestycyjnych.
Grupa BPS pomimo ogólnopolskiego charakteru za jedno z głównych zadań uważa wspieranie rozwoju regionalnego i lokalnego. Prowadzona polityka produktowo – cenowa jest dostosowana do zróżnicowania gospodarczo – ekonomicznego poszczególnych regionów kraju.
Głównymi klientami Grupy BPS są małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz klienci detaliczni.
Grupa BPS specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, wspiera polską wieś w dostosowywaniu do unijnych standardów. Istotnym elementem jego strategii jest wspieranie powstawania i rozwoju rodzimej małej i średniej przedsiębiorczości.
Łączymy tradycyjne idee spółdzielczości z nowoczesnością oferując rolnikom i przedsiębiorcom, tradycyjne i nowoczesne produkty bankowe, m.in. związane z bankowością elektroniczną czy międzynarodowe karty VISA i Mastercard.
Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki
Ośrodek kultury w Ząbkowicach Śląskich powstał dokładnie 30 kwietnia 1972 roku pod nazwą Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Placówkę otwarto po remoncie byłej miejskiej sali widowiskowej, na deskach której występował jeden z pierwszych na Dolnym Śląsku teatrów dramatycznych (inauguracyjny spektakl odbył się w lipcu 1946 r.).
O 1 stycznia 2021 roku ZOK zmienił nazwę na Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki (ZCKiT). Podstawowym celem jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej potrzeby kulturalne i turystyczne mieszkańców, stwarzanie warunków do odbioru i współtworzenia wartości kultury mieszkańców, organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę, upowszechnianie i promocję kultury lokalnej w kraju i za granicą oraz upowszechnianie i promocję atrakcji turystycznych gminy Ząbkowice Śląskie. Instytucja w ramach swoich zadań współdziała ze stowarzyszeniami, organizacjami i fundacjami społeczno-kulturalnymi, a także turystyczno-krajoznawczymi, krajowymi i zagranicznymi. Centrum kultury pod nowym szyldem przejął również obsługę ruchu turystycznego. Ponadto prowadzi szereg działań w zakresie turystyki i promocji miasta Ząbkowice Śląskie.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy jest samorządową instytucją kultury działającą na podstawie ustawy o bibliotekach i statutu nadanego przez organizatora, czyli Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl. Bezpośredni nadzór nad biblioteką sprawuje burmistrz.
Biblioteka zapewnia pełną obsługę biblioteczną mieszkańcom miasta i gminy, służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy, nauki i rozwojowi kultury. Dba o sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej.
Dysponuje bogatymi, stale aktualizowanymi zbiorami – wydawnictwami informacyjnymi, naukowymi, popularnonaukowymi, literaturą piękną polską i obcą. Każdy znajdzie tu również szeroki wybór literatury relaksacyjnej, powieści obyczajowych, psychologicznych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych.
Dostosowana do potrzeb mieszkańców lokalizacja ( centrum miasta), zbiory biblioteczne i dogodne godziny otwarcia, a także bogata i różnorodna oferta kulturalno-oświatowa umożliwiają korzystanie z usług biblioteki wszystkim mieszkańcom miasta.
Przyjedź i stwórz nami kolejne wspaniałe wspomnienia