Zapraszamy do skorzystania z nowej polsko- czeskiej aplikacji „Turystyka wspólna sprawa”,dzięki której zwiedzisz historyczne miejsca na polsko czeskim pograniczu,odkryjesz nieznane karty historii średniowiecznych zamków polsko – czeskiego pogranicza,a szczególnie zamku w Ząbkowicach Śląskich oraz zamku Vízymburk.

Korzystając z aplikacji zwiedzisz zabytki w ramach wirtualnych wycieczek, zobaczysz rekonstrukcje zabytków w czasach ich świetności,dodatkowo w Zamku Vízymburk skorzystasz z wirtualnego przewodnika.Część aktywności aplikacji dostępna jest na miejscu podczas wizyty w zabytkach. Dodatkowo kiedy odwiedzisz zamek w Ząbkowicach Śląskich spotkasz się z Księciem Karolem I Podiebradem oraz spróbujesz rozwiązać zagadki dotyczące wspólnej historii polsko- czeskiego pogranicza.

Bezpłatna aplikacja dostępna na Android i iOS
oraz za pomocą kodu QR na stronie www.zckit.pl/tws


Aplikacja powstała w ramach projektu „Turystyka wspólna sprawa” realizowanego przez Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystykioraz Stowarzyszenie Sdružení pro Vízmburk, z.s. z Vízmburka.  Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Interreg VA Republika Czeska -Polska na lata 2014-2020.


zmiana czcionki