Podczas IV Festiwalu Czas na Książki w sobotę 1 października o godz. 19:30 wystąpi Paweł Kowalczyk.

Serdecznie zapraszamy na KONCERT!

Wstęp wolny.

KOVALCZYK (Paweł Kowalczyk) – wokalista, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek.

Artysta znany z wyjątkowo oryginalnej twórczości, której nie da się zdefiniować w jednym określonym gatunku muzycznym. Debiutował w 1994 r., zdobywając pierwsze miejsce na Festiwalu Młodych Wokalistów we Wrocławiu. W roku 2004 wziął udział w 3. edycji programu „IDOL”, gdzie doszedł do finału i był jednym z najbardziej charakterystycznych uczestników wszystkich edycji. Po programie intensywnie koncertował oraz równolegle współprowadził emitowany w telewizji Polsat show pt. „Muzyczna Winda”. Debiutancki album artysty zatytułowany „Obsesja” ukazał się w 2009 r. Został on nominowany przez Listę Przebojów Programu Trzeciego do „Nagród Polskich Melomanów 2009”. W 2013 r. swoją premierę miał zarejestrowany metodą analogową album „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”. Znalazł się on w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r. W projekcie wzięli udział uznani muzycy, a wśród nich m. in.: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski „Herbi” czy Tomasz Busławski „Buslav”. Natomiast na trasie koncertowej promującej to wydawnictwo wystąpił brytyjski perkusista legendarnego zespołu Jamiroquai – Derrick McKenzie. W 2016 r. ukazał się trzeci album artysty pt. „AUX”. Był on wspólnym projektem producenckim Kovalczyka z Filipem Kuncewiczem (polsko-francuskim kompozytorem) oraz z poetą Michałem Zabłockim. Płyta została bardzo dobrze odebrana przez fanów oraz recenzentów, którzy m. in. zaliczali Kovalczyka do najlepszych polskich artystów młodego pokolenia. Rok 2018 przyniósł unikalny w brzmieniu projekt „KOVALCZYK & MAZO HORN QUARTET” z muzykami Teatru Wielkiego Opery Narodowej, z którym artysta wydał singiel zatytułowany „In The Name of What” skomponowany na cztery waltornie i głos!

W 2019 r ukazał się czwarty album artysty pt. „Piosenki Mistrza” z utworami Grzegorza Ciechowskiego. Na płycie znalazła się kompilacja utworów z repertuaru Obywatela G. C. i Republiki w nowych, elektronicznych aranżacjach. Album zadebiutował na 22 miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLIS i został uznany, przez recenzentów oraz fanów Republiki, za najciekawszą odsłonę piosenek Ciechowskiego. Wydaniu albumu towarzyszyła ogólnopolska trasa koncertowa, która zaskoczyła fanów oprawą wizualną i znakomitą formą wokalną artysty. Obecnie Kovalczyk pracuje nad piątym albumem studyjnym, który ma być kontynuacją znakomicie przyjętej płyty z 2004 r. i będzie zatytułowana „KOVALCZYK BIG BAND NEW WAVE”.

kategoria:

Tags: