Tymek i Czarny Kot powracają, żeby stoczyć najważniejszą bitwę z odwiecznym wrogiem! Wraz z Sylwią Winnik, autorką i dziennikarką zapraszamy na premierę III tomu z detektywistycznej serii dla dzieci pt.”„Tymek, Czarny Kot i tajemnica Krzywej Wieży””.

Już w piątek 10 maja 2024 o godz. 18:00 na ząbkowickim zamku przy ul. Krzywej będzie miała miejsce premiera w/w książki. Podczas wydarzenia będzie muzyka na żywo i niespodzianki dla dzieci, a przede wszystkim magiczna atmosfera! Na spotkanie wraz z Sylwią przybędzie również Czarny Kot, który również chętnie rozda autografy!

🐈‍⬛Seria CZARNY KOT to detektywistyczna podróż w świat zagadek i przygód. Słowiańska magia, niezwykłe legendy oraz fascynująca historia zabytków owianych tajemnicą – czekają na Ciebie!

W Ząbkowicach Śląskich, mieście Krzywej Wieży i Frankensteina, fruwają dziwne stwory. Prastare bramy wyrastają spod ziemi. Tymek i przyjaciele, przeszukując stare księgozbiory, czują się śledzeni. Żeby pokonać zło, magiczni detektywi przenoszą się o pięćset lat, łączą siły z wszystkimi kocimi rodami i zawierają przymierze. Klimatyczna Kawiarnia pod Krzywą Wieżą staje się dla nich bazą. Przyjaźń i poznanie tajemniczej historii miasta, jak nigdy dotąd, staną się najważniejszymi elementami zagadki.
Tymek może znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Kim jest człowiek z laską i lwią łapą? Czy Jan powróci? Jaką tajemnicę odkryje przed detektywami Krzywa Wieża?

Sylwia Winnik –

Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową. Przez wiele lat prowadziła bloga Czas na Książki.

W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu „Fanbook” Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą Literackiego Festiwalu Czas na Książki.

Autorka bestsellera „Dziewczęta z Auschwitz”, a także książek: „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”, „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945″, „Dzieci z Pawiaka”, “Bezmiłość”, “Kurierki z Tatr” i innych książek.

Pisze również dla dzieci. Stworzyła bestsellerową Serię z Czarnym Kotem: “Tymek, czarny Kot i…”Ostatnia z nich dzieje się właśnie w Ząbkowicach Śląskich.

W TYM ROKI SPODZIEWAMY SIĘ KILKU PREMIER AUTORKI.

Polecamy również:

🐈‍⬛„Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny”

🦁„Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego”

Tags: