Blisko 100 wystawców, wspólne śpiewy, konkursy z nagrodami, degustacja wielkanocnego żuru i wizyta gości z Czech – tegoroczny Jarmark Wielkanocny uznajemy za udany!

Chociaż pogoda postanowiła nas nie rozpieszczać, co i rusza oblewając nas mniej lub bardziej obfitym deszczem, na ząbkowicki Jarmark przybyło tradycyjnie kilkuset mieszkańców i gości. Na stoiskach można było zobaczyć w m.in. ciasta, swojskie wędliny, sery, stroiki świąteczne. Jarmark otworzył Marcin Orzeszek – Burmistrz Ząbkowic Śląskich składając wielkanocne życzenia dla Mieszkańców i Gości. Następnie dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy 1000 porcji pysznego żurku, który rozszedł się w mgnieniu oka. Ze sceny prowadziliśmy także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, w których udział brały tak dzieci jak i dorośli. Nasz jarmark uświetnili też goście z Czech, z naszego partnerskiego miasta Cerveny Kostelec.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy na palmę, stroik i potrawę wielkanocną. W każdej z kategorii mieliśmy po kilkanaście zgłoszeń. I tak nagrody powędrowały do:

PALMA WIELKANOCNA:

  1. Sołectwo Brodziszów

2. KGW Braszowice

3. KGW SIEROSZÓW

Specjalna nagroda za najdłuższą palmę: KGW TARNÓW

POTRAWA WIELKANOCNA:

  1. KGW TARNÓW
  2. Skoda Cerveny Kostelec
  3. Sołectwo Brodziszów

STROIK WIELKANOCNY:

  1. KGW Olbrachcice Wielkie
  2. DPS Ząbkowice Śląskie
  3. KGW Stolec

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, Gościom i Wystawcom za wspólne świętowanie i już dziś życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Jarmark realizowany jest w ramach projektu „Jarmark  wielkanocny – polska i czeska tradycja” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska na lata 2014- 2020

Tags: