Wiosna piosenki śpiewa

Wiosna piosenki śpiewa to festiwal dla dzieci i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie. Odbywa się on na przełomie marca i kwietnia. Uczestnicy podzieleni są na cztery kategorie wiekowe:

  • przedszkola
  • szkoły podstawowe kl. 1-4
  • szkoły podstawowe kl. 5-8 
  • szkoły ponadpodstawowe


 Zgłoszenia są wysyłane przez placówki oświatowe po przeprowadzonych przez nie eliminacjach. 

Konkurs Wiosna Piosenki Śpiewa
Na szarugę jesienną

Na szarugę jesienną wiersze dobre będą

Konkurs jest skierowany do dzieci z przedszkoli wiejskich Gminy Ząbkowice Śląskie. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki, odbywa się bowiem już blisko 15 lat!

Eliminacje do konkursu są przeprowadzane w przedszkolach wiejskich, a wielki finał odbywa się w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki.Plejada Świętych

Konkurs “Plejada Świętych – Wielkie Imieniny” organizuje ks. Krzysztof Ziobrowski, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Szkoła Podstawowa w Zwróconej.

– Plejada Świętych to nasze drugie imieniny. Uczymy chrześcijańskiego sposobu przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nie jest to dzień życia w strachu, ale szacunku dla tych, którzy pięknie przeżyli swoje życie – mówi ks. Krzysztof Ziobrowski, inicjator konkursu.

XII Plejada Świętych Wielkie Imieniny