Wiosna piosenki śpiewa

Wiosna piosenki śpiewa to festiwal dla dzieci i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie. Odbywa się on na przełomie marca i kwietnia. Uczestnicy podzieleni są na cztery kategorie wiekowe:

  • przedszkola
  • szkoły podstawowe kl. 1-4
  • szkoły podstawowe kl. 5-8 
  • szkoły ponadpodstawowe


 Zgłoszenia są wysyłane przez placówki oświatowe po przeprowadzonych przez nie eliminacjach. 

Na szarugę jesienną wiersze dobre będą

Konkurs jest skierowany do dzieci z przedszkoli wiejskich Gminy Ząbkowice Śląskie. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki, odbywa się bowiem już blisko 15 lat!

Eliminacje do konkursu są przeprowadzane w przedszkolach wiejskich, a wielki finał odbywa się w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki.Plejada Świętych

Konkurs „Plejada Świętych – Wielkie Imieniny” organizuje ks. Krzysztof Ziobrowski, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Szkoła Podstawowa w Zwróconej.

– Plejada Świętych to nasze drugie imieniny. Uczymy chrześcijańskiego sposobu przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nie jest to dzień życia w strachu, ale szacunku dla tych, którzy pięknie przeżyli swoje życie – mówi ks. Krzysztof Ziobrowski, inicjator konkursu.

zmiana czcionki