Już 27 maja planty zamkowe ponownie wypełnią się muzyką myśliwską i łowiecką w wykonaniu najlepszych muzyków w kraju. Serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzyki Łowieckiej i Leśnej, który współorganizujemy z kołami łowieckimi powiatu ząbkowickiego.

Jedną z głównych atrakcji dla odwiedzających zamek będzie bezpłatna degustacja kuchni myśliwskiej Jakuba Wolskiego – barman, kucharz, menadżer restauracji, właściciel Soul Food Bistro. Studiował na Politechnice Łódzkiej, ale matematyka przegrała z pracą barmana i pasją podróżnika.

Tak Jakub znalazł się na statku pasażerskim. Przez kilka lat pływał kilkumiesięczne rejsy, m. in. do Japonii, Meksyku, na Alaskę i do Australii. Za barem zdobył stanowisko supervisora. Podróże, praca z szefami kuchni (na statku mieli trzy tematyczne restauracje, które obsługiwały ok. 3,5 tys. pasażerów), miłość do jedzenia; to wszystko wpłynęło na wybór życiowej drogi.

W 2016 r. spróbował swoich sił w telewizyjnym show: Hell’s Kitchen. Jak sam mówi, w programie nie tylko podpatrywał jak gotują szefowie, ale nauczył się pokory i opanowania. W 2017 r. zrealizował swoje marzenie: zbudował i wyruszył w kulinarną podróż Dzikim Food Truckiem, w którym spełnia kulinarne marzenia swoich Gości, serwując najlepszą polską dziczyznę w nietuzinkowym wydaniu na największych imprezach łowieckich, uczestniczy w najważniejszych imprezach targowych zarówno tych branżowych , leśnych i łowieckich.

Członek stowarzyszeń kulinarnych : EURO-TOQUES POLSKA , KLUB SZEFÓW KUCHNI.

Jeżeli kochacie zwierzęta i chcecie poznać pracę psów gończych zapraszamy 27 maja na zamek ząbkowicki.

Podczas II Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzyki Łowieckiej i Leśnej w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się pokaz pięknych i mocnych psów polujących, które uczestniczą przy podkładaniu polowań zbiorowych oraz uczestniczą w polowaniach indywidualnych. Doskonale sprawdzają się również w poszukiwaniach.

Zapraszamy o godz. 14:30! Wstęp wolny!

II Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzyki Łowieckej i Leśnej zbliża się wielkimi krokami. W sobotę rano oficjalnie otworzymy całe wydarzenie fanfarami na ząbkowickim rynku i przepiękną Mszą Hubertowską w Kościele p.w. św. Anny, na którą serdecznie zapraszamy.

Od godz. 11:00 do wieczora muzyka wypełni planty zamkowe. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania zespołów muzyki łowieckiej i leśnej oraz do wspólnej zabawy podczas występów lokalnych artystów.

12:00 Kapela Sami Swoi

12:30 Kwiat Powoju oraz zespół taneczny Czaczaderki

14:00 Młodzieżowy zespół One Desire

Wstęp na wszystkie atrakcje i koncerty podczas przeglądu są bezpłatne.

Tags: