V FESTIWAL CZAS NA KSIĄŻKI

To już piąty raz, a my z każdym rokiem staramy się mocniej i… co cieszy nas najbardziej, przyciągamy coraz więcej wspaniałych autorów, blogerów i czytelników. Ząbkowice Śląskie staje się stolica literatury na ten jeden weekend w całym roku. My zaś, dokładamy wszelkich starań, by były to spotkania i rozmowy wielogatunkowe. NIe zawiedzie się ten kto czyta romanse i literaturę obyczajowa, ani ten, kto lubi dreszczyk emocji i thrillery. Zachwycą się dzieci i młodzież, a także znawcy reportażu. Jak głosi znane powiedzenie: dla każdego coś dobrego.

Naszym pomysłem, było integrowanie społeczności autorów i czytelników przy miłej, rodzinnej atmosferze, bez podziałów, z czasem… czasem na spokojną rozmowę, wypicie kawy, wspólne zdjęcia. Czasem na książki.

Współorganizatorka i pomysłodawczyni projektu podkreśla, że wyróżnia nas właśnie ten wspaniały wspólny cel – promowanie polskiej literatury, niezależnie od tego czy wśród nas są autorzy z ogromnym dorobkiem czy dopiero rozpoczynający swoją drogę pisarza. To piękne i ważne.

Dbamy również, by zapewnić Wam każdą minutę spędzoną w Ząbkowicach – tworzymy każdego roku unikalne gry terenowe, podczas których możecie bliżej poznać historię Ząbkowic Śląskich i dobrze się bawić.


Już dziś zapraszamy za rok! Wymyślimy dla Was coś pięknego.Goście V Festiwalu Czas na Książki

Festiwal Literacki w Ząbkowicach Śląskich z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością
zarówno wśród autorów, blogerów i dziennikarzy a przede wszystkim czytelników.
Do Festiwalu jeszcze dużo czasu, ale już dziś warto zarezerwować sobie termin 6 i 7 października 2023,
aby odwiedzić Ząbkowice Śląskie. Lista gości wciąż się powiększa.
Już dziś możemy zapewnić Was że podczas V Festiwalu Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich będzie można spotkać:

Jeśli nie ma Cię na liście gości, a chcesz wziąć udział
w V edycji Festiwalu Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich
zachęcamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy.

Agata Suchocka

Agnieszka Lis

 • Dzień dobry! Jak zawsze – chętnie i z radością przyjadę na Festiwal!
Agnieszka Olejnik

 • Dzień dobry, słyszałam tyle pochlebnych opinii od koleżanek-pisarek, że chętnie dołączę 🙂
Agnieszka Korol

 • Byłam na czwartej edycji. Było pięknie i ciekawie.
Agnieszka
Walczak- Chojecka
 • Z przyjemnością zgłaszam swój udział w Festiwalu
Agnieszka Zakrzewska
Aleksander Rogoziński
Aleksandra Rak
 • Byłam w zeszłym roku i było super 😀
Ałbena Grabowska
Anna Matusiak
 • Tradycyjnie z przyjemnością wezmę udział w Festiwalu.
Anna Purowska
Daniel Wyszogrodzki
Danuta Chlupowa
Ewa Bauer
 • Z przyjemnością wezmę udział także w tegorocznej edycji Festiwalu. Do zobaczenia w Ząbkowicach!
Ewa Formella
Izabela Szczepaniak
Izabella Frączyk
Jakub Małecki
Jolanta Kosowska
Kamila Cudnik
 • Bardzo mi się podoba idea festiwalu.
Kamila Mitek
Katarzyna Kowalewska
 • Fantastyczne!
Katarzyna Nosal
Krystyna Śmigielska
 • Festiwal zorganizowany bardzo sprawnie, z wielką dbałością o uczestników, co pozwala im czuć się znakomicie w swoim gronie. Panele i imprezy towarzyszące świetnie przygotowane, wyjątkowo atrakcyjne.
Magdalena Knedler
Magdalena Witkiewicz
Małgorzata Garkowska
Małgorzata Starosta
Mariola Sternahl
 • (…) atmosfera i WY, którzy tworzycie to miejsce, to coś wyjątkowego. I w tym roku chcę z Wam być 🙂
Monika B. Janowska
 • Wspaniały festiwal!!!
Monika Michalik
 • Na Festiwalu byłam raz (2022). Wspominam go jako przemiłe spotkanie książkolubnych. Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji 🙂
Norbert Kościesza
 • Każda z Edycji , na których miałem przyjemność uczestniczyć była bardzo bogata w wydarzenia kulturalne, spotkania, panele i oceniam ją na bardzo dobrze + 🙂
Paula Uzarek
Paula Uzarek trzymająca trzy tomy książki
Paulina Kopeć-Ziembowicz
Paweł Płaczek
Rafał Becela
 • Wszystkie edycje festiwalu cudowne a z roku na rok wyższy poziom. Fantastycznie!
Sabina Waszut
Sylwia Markiewicz
Sylwia Trojanowska
 • Z przyjemnością odwiedzę Ząbkowice i doświadczę słynnej gościnności
Sylwia Winnik
Tomasz Duszyński
Weronika Szelęgiewicz
 • Bardzo mi się podoba inicjatywa, odkąd o niej usłyszałam, pragnę wziąć w niej udział.
Wojciech Chmielarz
Wojciech Giża
Wojciech Szatkowski

Drodzy blogerzy, inetagramerzy, tiktokerzy!


Mamy dla Was wspaniałą nowinę na zbliżający się 

V Festiwal Czas na Książki
!
7.10.2023 w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się
jedyne takie w Polsce – Szkolenie dla BLOGERÓW
– o tym jak podbić serca swoich odbiorców, czytelników.
Szkolenie poprowadzi w ramach festiwalu wspaniała Justyna, autorka bloga i social mediów znana jako
ONA CZYTA.
W kilka lat zebrała ogromną i wspaniałą społeczność
– ponad 40.000 obserwujących. Cieszy sie uznaniem wśród autorów i wydawców. Z jej opinią liczą się Czytelnicy.
Kochają ją wszyscy, ponieważ oprócz tego, że odnosi sukcesy
w sferze blogowania jest też przesympatyczną osobą.
W ramach szkolenia może przekazać sporo wartościowej wiedzy, ale także przeanalizować Wasze profile, a później omówić je podczas szkolenia.
Może zgłosić sie każdy kto działa w literackich social mediach!
Zapisujcie się i przekażcie dalej!
Warto skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji.

ONA CZYTA

Justyna Chaber

Anna Piotrowska
Anna Żochnowska
Dominika Kus
Karolina Mordak
Magda Zimna
Małgorzata Cichocka
Małgorzata Szyndlarewicz
Marta Miklaszewska
Sylwia Gładkojć
Westa Kowalska

Jeśli nie ma Cię na liście gości, a chcesz wziąć udział
w V edycji Festiwalu Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich
zachęcamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy.

PIĄTEK 6 PAŹDZIERNIKA 2023

SOBOTA 7 PAŹDZIERNIKA 2023

Sylwia Winnik

SYLWIA WINNIK

Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową. Jest autorką bloga Czas na Książki, który poradziła do 2018 roku.

W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu „Fanbook” Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą Literackiego Festiwalu Czas na Książki. Nominowana dwukrotnie do nagrody Książka Roku na LubimyCzytać.pl i Granice.pl, gdzie zdobyła główną nagrodę.

Autorka bestsellera„Dziewczęta z Auschwitz”, a także książek: „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”, „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945″, „Dzieci z Pawiaka”, „Bezmiłość” oraz serii książek dla dzieci i młodzieży, w których główną rolę odgrywają polskie zabytki, ich historia oraz detektywistyczne zagadki i słowiańska magia, „ Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny” to TOM 1.

 Sylwia Winnik Official | FacebookBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich

RATUSZ W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy jest samorządową instytucją kultury działającą na podstawie ustawy o bibliotekach i statutu nadanego przez organizatora, czyli Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl. Bezpośredni nadzór nad biblioteką sprawuje burmistrz.

Biblioteka zapewnia pełną obsługę biblioteczną mieszkańcom miasta i gminy, służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy, nauki i rozwojowi kultury. Dba o sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej.

Dysponuje bogatymi, stale aktualizowanymi zbiorami – wydawnictwami informacyjnymi, naukowymi, popularnonaukowymi, literaturą piękną polską i obcą. Każdy znajdzie tu również szeroki wybór literatury relaksacyjnej, powieści obyczajowych, psychologicznych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych.

Dostosowana do potrzeb mieszkańców lokalizacja ( centrum miasta), zbiory biblioteczne i dogodne godziny otwarcia, a także bogata i różnorodna oferta kulturalno-oświatowa umożliwiają korzystanie z usług biblioteki wszystkim mieszkańcom miasta.

BANK SPÓŁDZIELCZY W ZĄBKOWICAXH ŚLĄSKICH
Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. to największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Tworzą je 321 zrzeszone Banki Spółdzielcze oraz Bank BPS. Ponadto z Bankiem BPS współpracuje 11 banków spółdzielczych. Suma bilansowa banków spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS wynosiła na koniec listopada 2019 r. 80,5 mld złotych a suma depozytów zgromadzonych w Bankach Spółdzielczych: 72,2 mld złotych. Łączna liczba ponad 2,3 tys. placówek i 2,2 tys. bankomatów daje pozycję czołowej instytucji finansowej w Polsce. Banki spółdzielcze obsługują klientów indywidualnych, mają bliskie relacje z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu oraz funduszy inwestycyjnych.

Grupa BPS pomimo ogólnopolskiego charakteru za jedno z głównych zadań uważa wspieranie rozwoju regionalnego i lokalnego. Prowadzona polityka produktowo – cenowa jest dostosowana do zróżnicowania gospodarczo –  ekonomicznego poszczególnych regionów kraju.

Głównymi klientami Grupy BPS są małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz klienci detaliczni.

Grupa BPS specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, wspiera polską wieś w dostosowywaniu do unijnych standardów. Istotnym elementem jego strategii jest wspieranie powstawania i rozwoju rodzimej małej i średniej przedsiębiorczości.

Łączymy tradycyjne idee spółdzielczości z nowoczesnością oferując rolnikom i przedsiębiorcom, tradycyjne i nowoczesne produkty bankowe, m.in. związane z bankowością elektroniczną czy międzynarodowe karty VISA i Mastercard.

Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki

RYNEK ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

Ośrodek kultury w Ząbkowicach Śląskich powstał dokładnie 30 kwietnia 1972 roku pod nazwą Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Placówkę otwarto po remoncie byłej miejskiej sali widowiskowej, na deskach której występował jeden z pierwszych na Dolnym Śląsku teatrów dramatycznych (inauguracyjny spektakl odbył się w lipcu 1946 r.).

O 1 stycznia 2021 roku ZOK zmienił nazwę na Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki (ZCKiT). Podstawowym celem jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej potrzeby kulturalne i turystyczne mieszkańców, stwarzanie warunków do odbioru i współtworzenia wartości kultury mieszkańców, organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę, upowszechnianie i promocję kultury lokalnej w kraju i za granicą oraz upowszechnianie i promocję atrakcji turystycznych gminy Ząbkowice Śląskie. Instytucja w ramach swoich zadań współdziała ze stowarzyszeniami, organizacjami i fundacjami społeczno-kulturalnymi, a także turystyczno-krajoznawczymi, krajowymi i zagranicznymi. Centrum kultury pod nowym szyldem przejął również obsługę ruchu turystycznego. Ponadto prowadzi szereg działań w zakresie turystyki i promocji miasta Ząbkowice Śląskie.

Tak było w roku 2022 podczas IV Festiwalu Czas na Książki

Tak było w roku 2021 podczas III Festiwalu Czas na Książki

zmiana czcionki