DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY 2024

KONCERTY

HAPPENINGI

GASTRONOMIA I WESOŁE MIASTECZkO

Miasto Krzywej Wieży po raz kolejny zamieni się w największą muzyczną imprezę w regionie. Już 12 i 13 lipca 2024 na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich pojawią się niesamowici artyści.

W sobotnie południe zapraszamy najmłodszych na ul. Św. Wojciecha pod Krzywą Wieżą i do ogrodu Izby Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej. Wszystkie dzieci od 10:00 do 14:00 będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych i kulinarnych, konkurencjach sportowych oraz grach i zabawach przygotowanych przez animatorów.


PIĄTEK – 12 LIPCA 2024

KUBAŃCZYK

Kubańczyk – polski raper, producent oraz autor tekstów. Jego najpopularniejszy utwór ‘Lady Pank’, który liczy już prawie 40 milionów wyświetleń był początkiem kariery muzycznej.
Kubańczyk na przestrzeni zaledwie kilku lat rozwinął się w swojej twórczości. Na swoim koncie ma już dwa albumy ‘Cały ja’ oraz ‘Młody kot’, które cieszą się ogromną popularnością wśród fanów.
Od blisko trzech lat artysta jest w ciągłej trasie koncertowej grając przy tym setki koncertów. Wspólny utwór z producentem Tribbs’em pt. ‘Zatańczysz ze mną jeszcze raz’ ,czyli remake twórczości Krzysztofa Krawczyka znalazł się w TOP3 na listach przebojów w 2023 roku.
Raper jest także zawodnikiem, Fame MMA, jednak jak podkreśla sam Kubańczyk muzyka jest dla niego najważniejsza. Najnowszy album ‘W zeszłym roku’, miał premierę w lipcu 2023 i otrzymał platynowe wyróżnienie.

KALI

Kali, właściwie Marcin Kamil Gutkowski, to polski raper. W latach 2000-2010 był członkiem zespołu Firma, a od 2011 roku prowadzi solową karierę. Artysta jest założycielem kolektywu hiphopowego Ganja Mafia. 

Kali jest także autorem płyt: “50/50” (2011 r.), “Gdy zgaśnie Słońce” (2012 r.), “Krime Story” (2016 r.), oraz współautorem wydawnictw: “Milion dróg do śmierci” (we współpracy z Paluchem, 2013 r.), “Sentymentalnie” (z producentem muzycznym tworzącym pod szyldem Gibbs, 2014 r.), “Chakra (z Pawbeatsem, 2017 r.), “V8T” (który stworzył z Flvwlxss, 2018 r.) oraz “Chudy chłopak”( za produkcję płyty odpowiada Magiera, 2019 r.).

Kali udzielał się gościnnie na płytach wielu polskich wykonawców, sam także zapraszał gości. Na jego najnowszym albumie pojawili się: O.S.T.R., Włodi, Bob One, Borixon, Hades, Miód i Wojtas.


SOBOTA – 13 LIPCA 2024

JACEK STACHURSKY

Od 30 lat, jego występy, są gwarancją wspaniałej zabawy, radości i mieszanki ponadczasowych przebojów. To galaktyczna dawka pozytywnych wibracji i poczucia wspaniale spędzonego czasu oraz podróży w najczulsze rejony naszych najważniejszych momentów w życiu, którym towarzyszyły i nadal są obecne w naszych sercach, ukochane piosenki Jacka. Nie ma dla nas dnia bez jego muzyki i energii. Ona daje nam poczucie radości życia i indywidualności wspomnień. Warto więc wracać do tych momentów podczas wszelkich jego aktywności estradowych.


FEEL

Zespół założony został w maju 2005 roku przez Piotra Kupichę dwa lata po odejściu z grupy Sami. Początkowo, pod nazwą Q2 tworzył duet wraz z basistą Michałem Nowakiem. Skład zespołu uzupełnili Łukasz Kożuch oraz Michał Opaliński zmieniając szyld kolejno na Q3, Q4 oraz Kupicha Band. Zespół nagrywał piosenki, jednak nie wydał żadnego singla i albumu.
Pod koniec maja 2007 w katowickim klubie Dekadencja grupa nakręciła teledysk do pierwszego singla “A gdy jest już ciemno”. Gościnnie wystąpiła w nim tancerka Aneta Piotrowska, znana z programu TVN Taniec z gwiazdami. W czerwcu ogłoszono, iż zespół znalazł się z nim w czołowej dziesiątce polskich wykonawców walczących na Sopot Festival. Singiel “A gdy jest już ciemno” trafił do radiostacji w sierpniu. W tym samym miesiącu, jako reprezentanci Polskiego Radia Katowice, zespół wziął z nim udział w konkursie “Przebojem na Antenę”, który odbywał się corocznie w Hajnówce. Feel zajął drugie miejsce i otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego.

Golec uOrkiestra

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.
Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, min Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu.
Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

GROMEE

Producent Muzyczny i DJ tworzący głównie muzykę dance, pop, house i EDM. Uchodzi za jednego z najpopularniejszych DJ i Producentów Muzycznych w Polsce. Od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, a w jego solowym projekcie śpiewało wielu wybitnych artystów.


Muzyczna kariera artysty nabrała tempa w 2015 roku, gdy Gromee wydał swój singiel zatytułowany „Follow You”.