Dzień Dziecka! Święto każdego z nas, bo w głębi duszy nawet najstarsi czują się jak dzieci. Udowodniliśmy to wszyscy 1 czerwca w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zarówno mieszkańcy, turyści jak i goście w naszym mieście bawili się na całego. Pogoda nas nieco straszyła, ale na szczęście dla nas wyszło piękne słońce.

W hali słonecznej przy ulicy Powstańców Warszawy Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek o godz. 15:00 otworzył wielkie święto dzieci. Z tej okazji powstało miasteczko dmuchańców – zjeżdżalnie, gry i konkurencje sportowe – to było coś! Wszyscy częstowali się chrupiącym popcornem słodką watą cukrową i owocowymi lodami. Ponadto dla smakoszy kuchni polowej Farma Waliszów serwowała przepyszną grochówkę. Najmłodsi lgnęli do naszego Zwierzogrodu – głaskali, karmili i tulili alpaki, szopy, króliczki, kozy. Każdy mógł się przejechać na osiołku, kucu i pięknych koniach. Widowiskowe walki rycerskie oraz średniowieczne tańce i muzykę przygotowała agencja artystyczna Art-Celebra. Pośród wszystkich przybyłych przechadzały się postacie z bajek oraz artyści na szczudłach. Robiliśmy bańki, malowaliśmy na sztalugach, tworzyliśmy tatuaże, pletliśmy warkoczyki i ozdabialiśmy twarze dzieci, które tego dnia były wyjątkowo uśmiechnięte i kręciliśmy szalone filmiki (nagrania z fotobudki 360 można pobrać pod linkiem https://fotoshare.co/e/QqOAnptWTxQALhcdeIAU5)

Mnóstwa radości, zabawy i śmiechu zakończyło się widowiskowym spektaklem na zamku pt. Kosmiczna podróż Guliwera. Profesjonalni aktorzy, zachwycające kukły, niesamowita atmosfera i postać Guliwera sięgająca ponad 4 metry wywarła wrażenie na wszystkich!

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspaniałą wspólną zabawę!

Dziękujemy współorganizatorom i sponsorom.

Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich, Gmina Ząbkowice Śląskie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Ząbkowicach Śląskich, Biblioteka Publiczna – im. Księgi Henrykowskiej w Ząbkowicach Śląskich, Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji

Farma Waliszów, Alpakowa Kotlina z Kamieńca, Ranczo Nasza Szkapa ze Złotego Stoku, Stajnia Pasja ze Zwróconej, Animacje dla Dzieci Ela Depta i Małgorzata Pacut, Pani Bogusława Cwek wraz z Wolontariuszami, Fenix Events Ziębice, Lody Sarna, , Spogle, Krakowski Teatr Uliczny, Akademia Sportu BARYS, , Teatr Klinika Lalek, SPZOZ Pomoc Doraźna – Jerzy Piotrowski, Komenda Powiatowa Państwowe Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

Tags: