W sobotę – 17 grudnia, na rynku w naszym mieście odbył się Mikołajkowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Ząbkowice Śląskie oraz Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki. Oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Ząbkowic Śląskich – Marcin Orzeszek.

Oprócz ponad 100 tradycyjnych kramów wystawienniczych, na których królowały wypieki, rękodzieło, stroiki świąteczne oraz ozdoby, na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe – Kwiat Powoju, Chór Echo, Złocienie oraz Sami swoi. Swoim występem Jarmark uświetnił też Lasowiaczek, Stanisław Szkaradek, a także najmłodsi i młodzież reprezentująca Niepubliczną Szkołę Muzyczną w Ząbkowicach Śląskich, grupa OneDesire oraz nasi przyjaciele z Ukrainy. Mogliśmy również wysłuchać kolędy “Pójdźmy wszyscy do stajenki” w wykonaniu władz Miasta Krzywej Wieży. Nie zabrakło konkursów dla każdego – małego i dużego – w których można było zdobyć szynki, jajka oraz słodkie upominki. O godz. 15:00 na scenie pojawi się długo wyczekiwany Mikołaj, który po swojej podróży zasiadł w specjalnie przygotowanym Biurze Świętego Mikołaja gdzie rozdawał paczki wszystkim dzieciom. O godz. 16:30 nastąpiło uroczyste rozświetlenie iluminacji Ratusza Miejskiego, którego remont został ukończony w zeszłym miesiącu. Nie zabrakło również tradycyjnego barszczu z uszkami dla każdego!

Dziękujemy wszystkim wystawcom oraz miłym gościom za wspólne świętowanie!

Już teraz zapraszamy Państwa na Wigilię dla samotnych i potrzebujących – 23 grudnia w Hali Słoneczna w Ząbkowicach Śląskich.

kategoria:

Tags: