Kilkaset naleśników, niespodziewana ilość doświadczeń laboratoryjnych, litry zimnej lemoniady, kilkadziesiąt puszek farby, kilogramy gliny, mąki i makaronów, ogrom znalezionych skarbów, a przede wszystkim godziny dobrej zabawy i bardzo, ale to bardzo dużo uśmiechniętych twarzy. Tak można podsumować dzisiejszy happening wkoło Krzywej Wieży i w Ogrodzie Izby Pamiątek Regionalnych.

W sobotnie południe kosztowaliście z nami naleśników finalistki 6 edycji Masterfcheff Junior Jagody Łaganowskiej. Słodką przekąskę popijaliśmy zimną lemoniadą przygotowaną przez nasze Ząbkowickie “RZEPY”, z którymi stworzyliście także przepiękne malowidła na koszulkach, czapkach i torbach. Radek i Kamila Malinowscy z Mininaukowca jak zwykle zaciekawili Was nauką do tego stopnia, że nie mieli nawet chwili wytchnienia. Ponadto nie możemy się doliczyć ile ulepionych przez Was Krzywych Wież z gliny nasza niezastąpiona Ola Sypiańska wsadzi dzisiaj do pieca, aby je wypalić i oszklić. Dodatkowo to czego dokonali mali artyści na sztalugach pod okiem Dominiki i Eli z ząbkowickiej biblioteki przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

W Ogrodzie Izby Pamiątek najmłodsi “taplali” się w przygotowanym przez wspaniałą Justynę Topolską placu sensorycznym. Obok prawie zagłaskaliście przecudowne sowy Henryka Chaleckiego. W przygotowanych piaskownicach wraz z Marcinem Chaleckim i Wiktorią nie tylko poszukiwaliście skarbów, ale też bardzo wiele się o nich dowiedzieliście. Dziękujemy ekipie z zamku Księcia Henryka, że byliście z nami wprowadziliście niesamowitą atmosferę do naszego ogrodu. Uzupełnieniem wszystkich atrakcji były animacje, które prowadziły dla Was Pani Małgosia Pacut i Ela Depta oraz działania plastyczne z Magdą i Panią Bogusią, z którymi bawiliście się wyśmienicie. Zabawa w pociąg, rzucanie balonami z wodą, alkogogle, zgadywanki, przechodzenie pod tyczką, tatuaże, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne…. oj dużo by tu wymieniać.

Dziękujemy wszystkim że byliście z nami, mamy nadzieję, że bawiliście się super!

Dni i Noce Krzywej Wieży 2022

Mecenas Kultury – Bank Spółdzielczy

Strona Główna – Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich (bs-zabkowicesl.pl)

Sponsor – Bartnica

Home – KSS Bartnica – Kopalnie Surowców Skalnych

Tags: