Zapraszam na PRZEDPREMIEROWE spotkanie z Sylwią Winnik, autorką reportażu BEZMIŁOŚĆ🙂

24 czerwca 2022 roku o godzinie 17:00 w Ząbkowicach Śląskich (Kawiarnia Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki) opowie o swojej najnowszej ksiażce.

Czy można kochać w piekle? Okazuje się, że tak.

Ludzie w czasie wojny, w niemieckich obozach koncentracyjnych kochali, zakochiwali się, pisali miłosne listy i grypsy, z miłości oddawali swoją porcję chleba, organizowali leki ratujące życie, wnosili do obozu pod pasiakiem polne kwiaty. Ryzykowali życiem dla takich gestów, ale też mieli poczucie nadziei – że jest dla kogo żyć. Ale nie tylko o takiej miłości jest to reportaż. To także opowieść matki kochającej swoje dziecko wywożone do komory gazowej, to odwaga dziecka ratującego swoją matkę, to przyjaźń, to miłosierdzie i wreszie człowieczeństwo. Te wszystkie przejawy dobra działy się w czasach bezmiłości, w których, jak się okazuje, miłości wcale nie brakowało. Była ona jednak kwestią wyboru.

Reportaż ten jest także odpowiedzią na wiele pytań czytelników, z którymi Sylwia spotyka się od lat – jak ludzie kochali w czasie wojny?

Autorka kocha fakty. Pisze jak jest. Tą książką opowiada prawdziwe historie miłosne z czasów wojny. Oparte są one na listach, grypsach, które miała zaszczyt trzymać w rękach, pamiętnikach i materiałach źródłowych oraz powojennych książkach. Dużą pomoc otrzymałam od rodzin bohaterów, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej książki w postaci komentarza i autoryzacji, za co bardzo dziękuje!

Zapraszamy jeszcze raz wszystkich na spotkanie, herbatę i wspólną rozmowę o miłości, której w dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebujemy.

kategoria:

Tags: