DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY 2023

KONCERTY

HAPPENINGI

ATRAKCJE DLA DZIECI

GASTRONOMIA

Miasto Krzywej Wieży po raz kolejny zamieni się w największą muzyczną imprezę w regionie. Już 7 i 8 lipca 2023 na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich pojawią się niesamowici artyści. Na scenie w piątek o godz. 19:00 wystąpi Sarius, a o godz. 21 Żabson. W sobotę natomiast rockowe mocne granie bo będzie z nami Nocny Kochanek a o 21:00 zespół KULT czyli gwiazda wieczoru.

W sobotnie południe zapraszamy najmłodszych na ul. Św. Wojciecha pod Krzywą Wieżą i do ogrodu Izby Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej. Wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych i kulinarnych, konkurencjach sportowych oraz grach i zabawach przygotowanych przez animatorów.


SARIUS

Sarius zadebiutował w 2013 roku albumem Blisko leży obraz końca”, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records, której stał się pełnoprawnym członkiem. Wytwórnię opuścił po wypuszczeniu płyty I żyli krótko i szczęśliwie w 2016 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Hades czy O.S.T.R. – do tego ostatniego z czasów młodości bywa często przyrównywany ze względu na swoją osobowość oraz twórczość. Członek B.O.R oraz właściciel wytwórni Antihype, w której wypuścił albumy Antihype, Wszystko co złe, Pierwszy dzień po końcu świata oraz Antihype 2.

ŻABSON

Żabson – właściwie Mateusz Zawistowski. Muzyk oraz autor tekstów. Jeden z najzdolniejszych raperów polskiej sceny muzycznej! 23 lutego 2018 wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany “To ziomal”. Od tego czasu jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Borixon, Bedoes, Quebonafide, Białas, Kaz Bałagane, Solar, Sitek, Young Leosia czy Malik Montana.

NOCNY KOCHANEK

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress.

Członkowie zespołu:
Krzysiek Sokołowski
 – wokal
Arkadiusz Majstrak
 – gitara
Artur Pochwała
 – bas
Robert „Kazon” Kazanowski
 – gitara
Artur Żurek
 – perkusja


KULT

Legendarny zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie “Remont”. KULT to jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat! Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np.”Piosenka młodych wioślarzy”, “Do Ani”, “Krew Boga”, “Polska”, “Parada wspomnień”, “Rząd oficjalny”, “Baranek”, “Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

zmiana czcionki