Zapraszamy na koncert zaduszkowy zespołu PLAST BAND i przyjaciół. Podczas koncertu zagra zespół PLAST BAND oraz UNI-VIBE Leszek Cichoński i Tomasz Grabowy.

Koncert odbędzie się w kawiarni Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki w Ząbkowicach Śląskich już 27 października 2023 o godz. 19:00.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Jacek, Słoń i Skrzek – to był pierwszy skład zespołu. Wspólnie zaczęli grać w 1970 r. w szkolnym zespole pod nazwą PLASTUSIE. Ponieważ nazwa była nieco śmieszna dla uczniów szkół średnich w 1973 roku nazwali się PLAST BAND. Ze szkoły przenieśli się do klubu “GROTA”, który był głównym miejscem spotkań i zabaw młodzieży, grając repertuar Deep Purple, Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Santany, a także swoje kompozycje. Zaczęły się także wyjazdy na liczne przeglądy, konkursy amatorskich zespołów muzycznych Dolnego Śląska. Wszędzie wzbudzali podziw a zarazem zdziwienie, poziomem i stylem ich muzyki, co prawie każdorazowo przynosiło im główne nagrody i wyróżnienia, zespołowe i indywidualne. Ponieważ muzyka Plast Bandu nie przynosiła profitów finansowych, więc aby tak mogło być, w 1976 roku dołączyły dwie osoby: wokalistka i gitarzysta, tworząc zespół instrumentalno – wokalny FAKT 76, który z powodzeniem bawił publiczność na zabawach, balach i tzw. “chałturach” wiejskich. Trwało to kilka kolejnych lat. Lata 1977 do 1987 to czas największych sukcesów: nagrania radiowe i telewizyjne, nagrody na ogólnopolskich przeglądach, wiele koncertów w całej Polsce i za granicą. Oblicze muzyczne w tych latach się zmieniło za sprawą Andrzeja Mazura, początkowo basisty a docelowo saksofonisty grupy. W latach 80 tych członkowie zespołu grywali jednocześnie w innych formacjach. W 1986 PLAST BAND ( w składzie: Jacek Kubański – dr., Mirek „Słoń” Kreśniaków – gt., Andrzej Mazur – sax., Paweł Oleasz – bass., Wojtek Kolak – gt.) wystąpił w prestiżowym festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. PLAST BAND również reprezentował Kłodzko i Dzierżoniów w telewizyjnych Turniejach Miast. W 1992 r. zagrali w kawiarni ZOK wspaniały koncert z WALK AWAY i przerwali działalność aż do 2001 roku. Impulsem do wznowienia wspólnego grania był jubileusz 25 lecia innej słynnej ząbkowickiej grupy TO – TAM.

kategoria:

Tags: