27 maja na ząbkowickich plantach zamkowych odbył się II Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzyki Łowieckiej i Leśnej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koła Łowieckie Powiatu Ząbkowickiego, Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu we współpracy z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki.

Oficjalna część wydarzenia rozpoczęła się od powitania myśliwskiego na ząbkowickim rynku. Następnie w kościele pw. św. Anny miała miejsce msza święta hubertowska z oprawą muzyczną zespołu “Odgłosy Kniei”. Po mszy św. wszyscy uczestnicy mszy świętej uroczyście przemaszerowali na planty zamkowe, gdzie rozpoczął się przegląd zespołów sygnalistów. W przeglądzie udział wzięły zespoły: Zespół Sygnalistów Myśliwskich AKTEON Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, Zespół Trębaczy Leśnych “BÓR” oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich Venandi. Na scenie gościnnie wystąpił Zespół Muzyki Łowieckiej i Leśnej Odgłosy Kniei.

Decyzją Jury w składzie: Mieczysław Leśniczak, Agnieszka Bartkiewicz, Michał Bartkiewicz

II Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzyki Łowieckiej i Leśnej wygrał zespół Venandi.

Ponadto na scenie wystąpiły lokalne zespoły tj. Sami Swoi, zespół taneczny Czaczaderki oraz One Desire Group.

Podczas całego wydarzenia Koła Łowieckie częstowały wszystkich mieszkańców, turystów oraz gości potrawami z dziczyzny opowiadając przy tym o pracy leśników i myśliwych. Dla najmłodszych przygotowano wiele warsztatów i gier przyrodniczych oraz pokaz psów myśliwskich.

Ponadto daniem głównym był przepyszny i aromatyczny gulasz z dziczyzny oraz mega burgery z dziczyzną przygotowane specjalnie na konkurs jedzenie burgera na czas przez wyjątkowego gościa – Jakuba Wolskiego

Wieczorem na scenie wystąpiły wspaniałe zespoły: Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego, “Żubrosie” oraz Masterbrass.

kategoria:

Tags: