Zapraszamy na II Ogólnopolski Przeglądu Zespołów Muzyki Łowieckiej i Leśnej, który odbędzie się 27 maja 2023 na ząbkowickim zamku.

Jedną z głównych atrakcji dla odwiedzających zamek będzie bezpłatna degustacja kuchni myśliwskiej Jakuba Wolskiego – barman, kucharz, menadżer restauracji, właściciel Soul Food Bistro. Studiował na Politechnice Łódzkiej, ale matematyka przegrała z pracą barmana i pasją podróżnika.

Tak Jakub znalazł się na statku pasażerskim. Przez kilka lat pływał kilkumiesięczne rejsy, m. in. do Japonii, Meksyku, na Alaskę i do Australii. Za barem zdobył stanowisko supervisora. Podróże, praca z szefami kuchni (na statku mieli trzy tematyczne restauracje, które obsługiwały ok. 3,5 tys. pasażerów), miłość do jedzenia; to wszystko wpłynęło na wybór życiowej drogi.

W 2016 r. spróbował swoich sił w telewizyjnym show: Hell’s Kitchen. Jak sam mówi, w programie nie tylko podpatrywał jak gotują szefowie, ale nauczył się pokory i opanowania. W 2017 r. zrealizował swoje marzenie: zbudował i wyruszył w kulinarną podróż Dzikim Food Truckiem, w którym spełnia kulinarne marzenia swoich Gości, serwując najlepszą polską dziczyznę w nietuzinkowym wydaniu na największych imprezach łowieckich, uczestniczy w najważniejszych imprezach targowych zarówno tych branżowych , leśnych i łowieckich.

Członek stowarzyszeń kulinarnych : EURO-TOQUES POLSKA , KLUB SZEFÓW KUCHNI.

W latach 2019-2020 pisał felietony do czasopisma Łowiec Polski, a jego lekkie pióro i ciekawa_DSC0410.jpeg forma kulinarnych opowieści przyciąga czytelników i widzów, ponieważ Jakub współtworzył program DZIKA KUCHNIA emitowany do tej pory na antenach telewizji  TRWAM, ANDEVENTURE HD, TVR , HOME tv. W tej chwili Jakub zaangażowany jest w tworzenie programu kulinarno-edukacyjnego „SMAKI LASU” wspólnie z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych, emitowanego na antenie TV REPUBLIKA.

W 2020 roku zdał egzamin i otrzymał dyplom MISTRZA KULINARNEGO.

Jego firma cateringowa , akademia kulinarna, food truck i wielki kocioł o pojemności 2 ton zachwycają, zdumiewają i podbijają serca Gości w całej Polsce.

Współpracuje przy cyklicznych imprezach z RDLP ŁÓDŹ („Niepodległa”, Hubertus Spalski) , RDLP OLSZTYN (Smaki Lasu : Młynary, Strużyna). W 2018 roku miałem zaszczyt obsługiwać gastronomicznie RAJD LEŚNIKA w COS w Bełchatowie. W ostatnich latach prowadziłem również szkolenia i pokazy kulinarne dla RDLP WROCŁAW i CILP w Żmigrodzie , Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach, Nadleśnictwo Pniewy impreza Smaki Puszczy w Pniewach. Cyklicznie obsługujemy LASY PAŃSTWOWE w osadzie leśnej w Kole, realizujemy zlecenia cateringowe dla Dyrekcji Generalnej LASÓW PAŃSTWOWYCH (Instytut Pamięci Lecha Kaczyńskiego, Sejm, Senat).

Pełen harmonogram Przeglądu

kategoria:

Tags: