“Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą..” – takie słowa piosenki wybrzmiały na zakończenie pierwszej części Akademii “Śpiewamy dla Niepodległej” przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 z Odziałami Przedszkolnymi w Ząbkowicach Śląskich. Po Akademii publiczność wspólnie wyśpiewała pieśni patriotyczne wraz z Zespołem Echo, Kwiat Powoju i Klubu Seniora Przyjaciele oraz Kapelą Sami Swoi.

11 Listopada to święto państwowe, które rokrocznie obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W naszym mieście tradycyjnie co roku jedna ze szkół przygotowuje widowisko. W tym roku byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Przedszkolnymi. Występ rozpoczęli najmłodsi tańcem ze wstęgami, które układały się w biało czerwoną flagę. Następnie starsi uczniowie recytowali wiersze i wraz z 50 osobowym chórem dziecięcym odśpiewali pieśni patriotyczne. Uzupełnieniem całego widowiska była projekcja zdjęć i filmów związanych z historią Polski.

Burmistrz Ząbkowic Śląskich wraz z Przewodniczacym Rady Miejskiej Andrzejem Dominikiem oraz Wiceprzewodniczącą Dorotą Sierką nagrodził wszystkich artystów koszami pełnymi czekolad, a dyrekcji i nauczycielom wręczył symboliczne róże. Widownia nagrodziła wszystkich gromkimi brawami na stojąco, co świadczyło o wspaniałości występu.

W drugiej części całego spotkania przybyli goście mieli okazję do wspólnego śpiewu. Pod kierownictwem Jadwigi Adamskiej Zespół Echo, Złocienie, Kwiat Powoju i Klub Seniora Przyjaciele oraz Kapela Sami Swoi wykonały pieśni wojenne i niepodległościowe.

Dziękujemy serdecznie wszystkim występującym za wspaniałe widowisko, oraz przybyłym gościom za wspólne świętowanie!

kategoria:

Tags: