III Festiwal Czas na Książki, który odbędzie się w dniach 24-25 września 2021 roku w Ząbkowicach Śląskich Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina to już trzecia edycja tego wydarzenia.

Ząbkowice Śląskie na ten czas zamienią się w stolicę literatury polskiej. Podczas festiwalu odwiedzą nas, znani polscy Autorzy, blogerzy literaccy oraz wydawnictwa. Zaproszeni goście będą mieli okazję wziąć udział w imprezie czytelniczej, największej takiej na Dolnym Śląsku. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, a także nieco starszych czytelników.

Miłośnicy literatury historycznej, wojennej, beletrystyki obyczajowej, literatury dla kobiet, a także kryminału znajdą się w czytelniczym raju.

Celem Festiwalu jest promowanie polskich autorów i czytelnictwa. Festiwal to dni licznych paneli literackich poruszających ciekawe i ważne tematy zarówno dla Autorów jak i Czytelników. Podczas wydarzenia będzie można zakupić, i wygrać książki, a także uzyskać dedykacje od samych Autorów. Spotkaniom towarzyszyć będą rozmowy, spotkania i możliwość zrobienia zdjęcia. Dodatkowe atrakcje zapewni literacka gra terenowa. Pełna zagadek i tajemnic fabuła, zbliży czytelników i autorów, którzy będą musieli razem współpracować, aby wygrać i uciec przed zemstą Frankensteina.

Zapisy na grę terenową rozpoczną się w Piątek, 24 września 2021 od godziny 11:00 w Ratuszu Miejskim.

24 września o godzinie 19:30 na Sali Widowiskowej Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki wszyscy mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie oraz goście będą mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Festiwalu. Zaraz po części oficjalnej odbędzie się Panel kryminalny w którym wezmą udział znani Autorzy oraz goście.

Podczas wieczornej Gali 25 września zostaną ogłoszone nominacje dla autorów. Laureaci otrzymują nagrody w kilku kategoriach.

Więcej o festiwalu III FESTIWAL CZAS NA KSIĄŻKI – Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki (zckit.pl)

kategoria:

Tags: