Festiwal Literacki “Czas na Książki” powraca do Ząbkowic Śląskich! Miło nam poinformować, że we współpracy z pomysłodawczynią tego Festiwalu – Ząbkowiczanką i autorką bestsellerów Sylwia Winnik Official oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w dniach 24-25 września organizujemy III edycję Festiwalu!

 Czeka nas mnóstwo spotkań z wspaniałymi autorami i nie tylko. Lubicie czytać kryminały? A może literaturę obyczajową? Albo wolicie reportaże?

To bez znaczenia, bo każdy znajdzie na Festiwalu coś dla siebie! Śledźcie uważnie nasz profil – w następnych dniach będziemy odsłaniać kulisy przygotowywanego Festiwalu, w tym i nazwiska bardzo znanych i cenionych autorów!

Czas na Książki! 

Co kilka dni od 11.08 będziemy prezentować sylwetki autorów, którzy zawitają do Miasta Krzywej Wieży:

Pomysłodawczyni Festiwalu “Czas na książki“. Mieszkanka Kotliny Kłodzkiej. Polska pisarka, której zainteresowaniem jest II Wojna Światowa. Prowadzi bloga Czas na Książki. Sylwia Winnik jest autorką książek “Dziewczęta z Auschwitz Głosy ocalonych kobiet” oraz “Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”.

Znana jest z powieści o charakterze obyczajowym i romantycznym. Czytelnikom znana jest z takich utworów, jak “Uroczysko” oraz “Sezon na cuda”. Pisarka przyznaje się, że zaczęła pisać, aby poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami i problemami egzystencjalnymi. Dzięki temu styl pisarski charakteryzuje się wnikliwością i interesującą fabułą. Magdalena Kordel na co dzień mieszka w Otwocku. Z mężem prowadzi firmę zajmującą się reklamą. Posiada dwójkę dzieci. Na konwencję pisarską z pewnością miała wpływ pasja podróżowania.

Autorka szczególną sympatią darzy Śląsk oraz Toskanię. Pisarka zadebiutowała powieścią “48 tygodni”. Publikacja opowiada o życiu dwudziestokilkuletniej Nataszy ? żony Sebastiana i matki małej Gosi. Fabuła porusza zagadnienia emocjonalne dotyczące tego, jak żyć z samym sobą. Odbiorca poznaje Nataszę z różnych perspektyw ? od radosnej i pewnej siebie kobiety po zrozpaczoną, potrzebującą dużo uwagi osobę. Dzięki temu możemy również nauczyć się wiele o sobie. “Uroczysko” to historia Majki, którą poznajemy w tragicznym momencie życia. Porzucona przez męża, boryka się ze spłatą kredytu. Wychowywanie nastoletniej córki również nie bywa wdzięcznym zajęciem. Jest jednak miejsce w Polsce, które potrafi odmienić nawet najgorszy los. Jest nim tytułowe Uroczysko.

Aktualnie Magdalena Kordel pracuje nad kolejną książką z serii “Malownicze”.

Joanna Lamparska – to polska pisarka, dziennikarka, regionalistka, dokumentalistka, autorka książek, programów telewizyjnych i radiowych, podróżniczka. Zajmuje się rozwiązywaniem zagadek przeszłości, bierze udział w akcjach poszukiwawczych, podróże poświęca głównie badaniu tajemnic zabytków, a także eksploracji podziemi. Jest autorką reportaży historycznych i licznych książek o tajemnicach związanych z Dolnym Śląskiem, przewodników po dolnośląskich zamkach, pałacach, podziemnych trasach turystycznych, lochach, sztolniach i jaskiniach. Zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach.

Do zobaczenia w ostatni weekend września!

Daniel Wyszogrodzki – polski tłumacz i autor, a także dziennikarz muzyczny. Doktor nauk humanistycznych, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, kurator Teatru Starego w Lublinie.

Magda Knedler kolejnym gościem podczas III Festiwalu CZAS NA KSIĄŻKI!

Autorka trzynastu powieści różnorodnych gatunkowo i tematycznie. Z zawodu filolożka i trenerka dykcji. Prowadziła zajęcia z wymowy scenicznej, na których torturowała aktorów swoimi pierwszymi tekstami.

Zawsze w okularach i z wielką torbą na ramieniu. Najszczęśliwsza w muzeach, archiwach i bibliotekach (naprawdę!). Uwielbia czarną kawę, stare zdjęcia i polską fonetykę. Przypominamy, że “Czas na książki” już 24-25 września!

Z radością przedstawiamy kolejnego gościa naszego Festiwalu “Czas na książki”!

Iwona Mejza od lat czyta i kolekcjonuje powieści kryminalne z całego świata. Związana z Klubem Miłośników Powieści Milicyjnej Mord.

Pisze powieści i opowiadania kryminalne, a w wolnym czasie fotografuje i zajmuje się ogrodem.

Anna Sakowicz jest pisarką i blogerką mieszkającą w Starogardzie Gdańskim. Urodzona w 1971 roku.

Ukończyła filologię polską, filozofię i edukację filozoficzną na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwo współczesne na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autorka publikacji w prasie pedagogicznej. Czytelnikom znana jako twórczyni powieści i opowiadań obyczajowych utrzymanych w ciepłym, optymistycznym tonie. Jej blog został wyróżniony m.in. w konkursie portalu Onet.pl.

Paulina Płatkowska – absolwentka Katedry Teorii Literatury, Teatru i Filmu na Uniwersytecie Łódzkim. Współautorka powieści Nie oddam szczęścia walkowerem, Szczęściary, Marzena M., Ciasteczko z wróżbą, Jak przechytrzyć nieboszczyka oraz opowiadań publikowanych w prasie kobiecej. Przez dwa lata felietonistka największego w Polsce portalu dla kobiet Polki.pl. Prywatnie żona pszczelarza, mama trzech uroczych pannic, zapalona ogrodniczka.

Przedstawiamy kolejnego autora, który zaszczyci nas swoją obecnością podczas Festiwalu Czas na Książki!

Krystyna Mirek z wykształcenia jest polonistką – absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. To autorka bestsellerowych powieści, takich jak “Szczęście all inclusive”, “Polowanie na motyle”, “Droga do marzeń”, czy “Pojedynek uczuć”, które podbijają serca czytelników łatwą i przyjemną formą. W powieściach porusza tematy ważne i skłania do refleksji. Prywatnie jest mamą trzech córek. Uwielbia literaturę pod każdą postacią. Mieszka z rodziną nieopodal Puszczy Niepołomickiej.

Festiwal Czas na Książki zbliża się wielkimi krokami, zatem przedstawiamy Joannę Olejarczyk – autorkę książek dla dzieci i tłumaczke literatury – która również zaszczyci nas swoją obecnością.

Kim jest Joanna? Na swojej stronie pisze o sobie tak: Przebieram w słowach i rzeźbię z nich wytwory wyobraźni. Przekładam z jednego języka na drugi. Najstarszy syn mówi, że co chwilę zmieniam zdanie, bo na tym przecież polega praca tłumaczki.Od 2016 roku tłumaczę książki, a od 2019 r. należę do Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Mam na koncie ponad dwadzieścia przekładów literackich z gatunków literatury obyczajowej, religijnej i dziecięcej, od czasu do czasu pracuję również jako recenzentka wewnętrzna.Od 2014 roku piszę książki dla dzieci, a od 2021 r. jestem członkinią Polskiej Sekcji IBBY. Buduję świat ze zdań i akapitów, ubieram bohaterów w słowa i wysyłam ich po przygody… A czasem po prostu nakreślam pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Wszystkie projekty recenzują moi wierni trzej muszkieterowie – mistrzowie szermierki słownej, którzy upierają się, że ich mama to Asia, a nie ,,jakaś tam Joandra”.

W ostatnich latach współpracowałam z kilkoma wydawnictwami: Adamada, Aksjomat, Dreams, Esprit, Ezop, Jedność, Novae Res i Znak.Co jeszcze? Urodziłam się w Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, a to zobowiązuje. Uwielbiam zapach deszczu, sernik mamy i śmiech dzieci. Wakacje i niektóre weekendy spędzam w Pampilii, obserwując życie jej mieszkańców, które potem skrzętnie opisuję. W wolnych chwilach gonię po okolicy uciekające ,,Trzy kropki”. A pod moim łóżkiem mieszka yeti.

kategoria:

Tags: