?Już 4 czerwca 2021 o godzinie 18:00 zapraszamy do Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki w Ząbkowicach Śląskich na spotkanie z Denisem Urubko ?podczas, którego alpinista podzieli się swoimi przeżyciami i emocjami, które towarzyszą mu podczas wspinaczki.?Ponadto dzięki uprzejmości Denisa Urubko w ZCKiT będzie można zobaczyć wystawę zdjęć z wypraw alpinisty wyprodukowaną przez Centrum Sztuki Mościce – Festiwal Górnolotni?. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 czerwca 2021 o godzinie 18:00. Wystawa dostępna będzie przez calutki miesiąc.
?Denis Urubko jeden z najlepszych alpinistów na świecie. Wybitny kazachski wspinacz ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty siedmio- i ośmiotysięczne, podczas których niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Denis może poszczycić się zdobyciem Korony Himalajów bez użycia tlenu, czego dokonał jako 15 człowiek w historii. Jest również pierwszym zimowym zdobywcą dwóch ośmiotysięczników, oraz byłym rekordzistą w biegu na Elbrus (3 h 55 min 58 s ). W 1999r. w ciągu 42 dni zdobył wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego wymaganych dla uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery, czym pobił absolutny rekord. Wspinał się z najlepszymi himalaistami na świecie w tym z Krzysztofem Wielickim czy Simone Moro.
?Jak sam mówi traktuje alpinizm jako rodzaj sztuki i tak jak każdy twórca potrzebuje widowni, dlatego nie może Was zabraknąć!

kategoria:

Tags: