W pierwszy majowy weekend zapraszamy do niecodziennej odsłony atrakcji naszego miasta.
W sobotę i niedzielę (1-2 maja) wydłużamy godziny zwiedzania Krzywej Wieży i Dworu Kauffunga, aż do 22:00. Podczas drogi na górę przewodnicy przybliżać będą fascynującą historię zabytku w niezapomnianej atmosferze. Światła lampionów rozjaśniać będą ciemne wnętrza wieży i mroczną otchłań sali tortur i lochu głodowego. Najwytrwalsi, którym uda się wejść na szczyt Krzywej Wieży będą mogli podziwiać panoramę miasta i widok na przedgórze sudeckie pod osłoną nocy.

Ponadto wszystkich nieustraszonych zapraszamy do Laboratorium Frankensteina w mrocznych podziemiach Dworu Kauffunga – najstarszego budynku mieszkalnego w Ząbkowicach Śląskich. Idąc śladami jego historii traficie również do Sali Grabarzy i gabinetu na spotkanie z Mary Shelley gdzie wszyscy odwiedzający stają się autorami nowej powieści „Frankenstein Powrócił”.

Długi weekend majowy to również okazja do wykazania się niezwykłą siłą i zręcznością przy wybijaniu pamiątkowych Ząbkowickich Dukatów.

Przypominamy również że każdego dnia w Dworze Kauffunga można nabyć wyjątkowe pamiątki z Ząbkowic Śląskich. Pełna oferta znajduje się również na stronie www.zckit.pl/sklep.

Do zobaczenia!

kategoria:

Tags: