O FESTIWALU

Spot zapowiadający III Festiwal Czas na Książki

III Festiwal
Czas na Książki

III Festiwal Czas na Książki, odbył się w dniach 24-25 września 2021 roku w Ząbkowicach Śląskich Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina to już trzecia edycja tego wydarzenia.

Ząbkowice Śląskie na ten czas zmieniły się w stolicę literatury polskiej. Podczas festiwalu odwiedzili nas, znani polscy Autorzy, blogerzy literaccy oraz wydawnictwa. Zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w imprezie czytelniczej, największej takiej na Dolnym Śląsku. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży, a także nieco starszych czytelników.

Miłośnicy literatury historycznej, wojennej, beletrystyki obyczajowej, literatury dla kobiet, a także kryminału znaleźli się w czytelniczym raju.

Celem Festiwalu jest promowanie polskich autorów i czytelnictwa. Festiwal to dni licznych paneli literackich poruszających ciekawe i ważne tematy zarówno dla Autorów jak i Czytelników. Podczas wydarzenia można było zakupić, i wygrać książki, a także uzyskać dedykacje od samych Autorów. Spotkaniom towarzyszyły rozmowy, spotkania i możliwość zrobienia zdjęcia. Dodatkowe atrakcje zapewniła literacka gra terenowa. Pełna zagadek i tajemnic fabuła, zbliżyła czytelników i autorów, którzy musieli razem współpracować, aby wygrać i uciec przed zemstą Frankensteina.

24 września o godzinie 19:30 na Sali Widowiskowej Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki wszyscy mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie oraz zaproszeni goście uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Festiwalu. Zaraz po części oficjalnej odbył się Panel kryminalny w którym wzięliudział znani Autorzy oraz goście.

Podczas wieczornej Gali 25 września, którą poprowadził sam Jerzy Skoczylas zostały ogłoszone nominacje dla autorów. Laureaci otrzymali nagrody w kilku kategoriach. Zwieńczeniem całego wieczoru był koncert Pauliny Lendy i Piotra Kozuba.  

Harmonogram wydarzeń

III FESTIWAL CZAS NA KSIĄŻKI w Ząbkowicach Śląskich 24-25 września 2021 PLAN WYDARZEŃ

Autorzy

Uroczystą Galę zakończenia III Festiwalu Czas na Książki poprowadzi:

III FESTIWAL CZAS NA KSIĄŻKI Ząbkowice Śląskie 24-25 września 2021 JERZY SKOCZYLAS (Polski satyryk, członek Kabaretu Elita, samorządowiec związany z Wrocławiem)

Autorzy

Chillout room

Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką wymyśliła sobie ludzkość. Książki obniżają także stres i pozwalają się zrelaksować. Dlatego stworzyliśmy dla Czytelników Chillout Room, w którym będzie można spotkać się z ulubionym autorem i porozmawiać lub podpisać książkę.

Przedstawiamy grafik spotkań autorskich w ramach Festiwalu Czas na Książki.

III FESTIWAL CZAS NA KSIĄŻKI w Ząbkowicach Śląskich 24-25 września 2021 PLAN WYDARZEŃ

Sylwia Winnik

SYLWIA WINNIK

Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową. Jest autorką bloga Czas na Książki.

W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu „Fanbook” Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą Literackiego Festiwalu Czas na Książki.

Autorka bestsellera„Dziewczęta z Auschwitz”, a także książek: „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”, „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945″ i „Dzieci z Pawiaka”

 Sylwia Winnik Official | FacebookBANK SPÓŁDZIELCZY W ZĄBKOWICAXH ŚLĄSKICH
Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. to największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Tworzą je 321 zrzeszone Banki Spółdzielcze oraz Bank BPS. Ponadto z Bankiem BPS współpracuje 11 banków spółdzielczych. Suma bilansowa banków spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS wynosiła na koniec listopada 2019 r. 80,5 mld złotych a suma depozytów zgromadzonych w Bankach Spółdzielczych: 72,2 mld złotych. Łączna liczba ponad 2,3 tys. placówek i 2,2 tys. bankomatów daje pozycję czołowej instytucji finansowej w Polsce. Banki spółdzielcze obsługują klientów indywidualnych, mają bliskie relacje z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu oraz funduszy inwestycyjnych.

Grupa BPS pomimo ogólnopolskiego charakteru za jedno z głównych zadań uważa wspieranie rozwoju regionalnego i lokalnego. Prowadzona polityka produktowo – cenowa jest dostosowana do zróżnicowania gospodarczo –  ekonomicznego poszczególnych regionów kraju.

Głównymi klientami Grupy BPS są małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz klienci detaliczni.

Grupa BPS specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, wspiera polską wieś w dostosowywaniu do unijnych standardów. Istotnym elementem jego strategii jest wspieranie powstawania i rozwoju rodzimej małej i średniej przedsiębiorczości.

Łączymy tradycyjne idee spółdzielczości z nowoczesnością oferując rolnikom i przedsiębiorcom, tradycyjne i nowoczesne produkty bankowe, m.in. związane z bankowością elektroniczną czy międzynarodowe karty VISA i Mastercard.

Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki

RYNEK ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

Ośrodek kultury w Ząbkowicach Śląskich powstał dokładnie 30 kwietnia 1972 roku pod nazwą Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Placówkę otwarto po remoncie byłej miejskiej sali widowiskowej, na deskach której występował jeden z pierwszych na Dolnym Śląsku teatrów dramatycznych (inauguracyjny spektakl odbył się w lipcu 1946 r.).

O 1 stycznia 2021 roku ZOK zmienił nazwę na Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki (ZCKiT). Podstawowym celem jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej potrzeby kulturalne i turystyczne mieszkańców, stwarzanie warunków do odbioru i współtworzenia wartości kultury mieszkańców, organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę, upowszechnianie i promocję kultury lokalnej w kraju i za granicą oraz upowszechnianie i promocję atrakcji turystycznych gminy Ząbkowice Śląskie. Instytucja w ramach swoich zadań współdziała ze stowarzyszeniami, organizacjami i fundacjami społeczno-kulturalnymi, a także turystyczno-krajoznawczymi, krajowymi i zagranicznymi. Centrum kultury pod nowym szyldem przejął również obsługę ruchu turystycznego. Ponadto prowadzi szereg działań w zakresie turystyki i promocji miasta Ząbkowice Śląskie.

RATUSZ W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy jest samorządową instytucją kultury działającą na podstawie ustawy o bibliotekach i statutu nadanego przez organizatora, czyli Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl. Bezpośredni nadzór nad biblioteką sprawuje burmistrz.

Biblioteka zapewnia pełną obsługę biblioteczną mieszkańcom miasta i gminy, służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy, nauki i rozwojowi kultury. Dba o sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej.

Dysponuje bogatymi, stale aktualizowanymi zbiorami – wydawnictwami informacyjnymi, naukowymi, popularnonaukowymi, literaturą piękną polską i obcą. Każdy znajdzie tu również szeroki wybór literatury relaksacyjnej, powieści obyczajowych, psychologicznych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych.

Dostosowana do potrzeb mieszkańców lokalizacja ( centrum miasta), zbiory biblioteczne i dogodne godziny otwarcia, a także bogata i różnorodna oferta kulturalno-oświatowa umożliwiają korzystanie z usług biblioteki wszystkim mieszkańcom miasta.