Uwaga! Już 9 grudnia do Ząbkowic Śląskich zawita trasa “Z klasyką przez Polskę”. W przyziemiach ząbkowickiego zamku odbędzie się wyjątkowy koncert Trio H2F.

Wyjątkowa uczta muzyczna w niezwykłym klimacie zamkowych przyziemi – pogoda nam nie straszna, gwarantujemy, że tak zimno nie będzie 🙂

WSTĘP WOLNY – ZAPRASZAMY!

TRIO H2F tworzą muzycy NFM Filharmonii Wrocławskiej, od lat grający razem w różnych formacjach muzycznych. Skupiających się na doborze wirtuozowskich kompozycji pokazujących kunszt każdego z instrumentów i spójnej interpretacji artystycznej.

Do zespołu należą:

  • Malwina Lipiec- Rozmysłowicz harfistka i solistka, NFM Filharmonii Wrocławskiej. Andiunktka w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie, a także podyplomowe studia mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Jest Laureatką wielu nagród i stypendiów artystycznych, w tym Ministerstwa Kultury w Polsce i w Belgii, a także Prezydenta Miasta Krakowa.
  • Alicja Kieruzalska- absolwentka Hochschule fur Musik Stuttgart oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Była stypendystką Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, DAAD oraz Musikstiftung Karlsruhe. Koncertowała w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii i Egipcie. Współpracowała m.in. z operami w Hamburgu i Stuttgarcie, z Royal Philharmonic Orchestra w Londynie, Kammerorchester Heilbronn, Sinfoniettą Cracovią czy AUKSO.
  • Jan Krzeszowiec- ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Doskonalił swoją grę u wybitnych pedagogów. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów fletowych, był stypendystą Ministra Kultury I Sztuki oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Współpracuje z wieloma zespołami, takimi jak: Trio Aristos, Kwartet Śląski, Lutosławski Quartet, NFM Orkiestra Leopoldium, Orkiestra Kameralna Wratislavia, AUKSO.


,,Z klasyką przez Polskę”
Jest to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w tego typu koncertach. 

kategoria:

Tags: