W ramach Ząbkowickiej sceny muzycznej w Ząbkowicach Śląskich zapraszamy wszystkich serdecznie na ząbkowicki rynek. W lipcu i w sierpniu wystąpią dla Was zaprzyjaźnione zespoły kapele. To doskonała okazja do relaksu w centrum naszego miasta.

W te wakacje wystąpią:

KAPELA BOŻKÓW

Muzyczny kwartet czyli gitara, trąbka z harmonijką, bass z wokalem i perkusja. Kapela Bożków odwiedzi Ząbkowice Śląskie i dadzą jak zwykle niezły koncert. Zapraszamy na ząbkowicki rynek już 24 lipca 2022 o godz. 17:00

SAMI SWOI

Kapela Sami Swoi powstała ok. 10 lat temu z inicjatywy pani Marysi Furcy. Początkowo próby odbywały się w garażu pani Marysi. Członkowie zespołu świetnie czują się w klimatach ludowo- biesiadnych, jak również discopolowych. Kapela Sami Swoi uczestniczy w przeglądach zespołów ludowych, obsługuje dożynki, pikniki, czy imprezy świąteczne, również w innych gminach. Zespół tworzą głównie emeryci, chcący rozwijać się muzycznie oraz uczestniczyć w tego typu imprezach plenerowych.

Tym razem wystąpią dla nas w ramach Wakacyjnej sceny muzycznej w Ząbkowicach Śląskich. Już 31 lipca 2022 roku w sobotę na ząbkowickim rynku. 

KWIAT POWOJU

Zespół powstał, z inicjatywy pana Mieczysława Dzikowskiego, w 1990 roku.

Kierownik muzyczny- Tadeusz Trzyna
Kierownik organizacyjny- Danuta Lewańczyk

Obecnie składa się z 10 kochających muzykę i folklor osób. Na swoim koncie ma mnóstwo występów w szkołach, przedszkolach, domach opieki, klubach seniora, domach kultury. Do najbardziej pamiętnych należy udział w programie TVP Wrocław, w audycji „Klub Seniora”, a także w filmie pt. „Dusza Kresowa” , kilkukrotnie emitowanym przez TVP Regionalną. Powoje chętnie uczestniczą w przeglądach muzycznych grup senioralnych, np. w Piławie Górnej, w Lubaniu, czy w Żarowie.

Za swoją działalność Kwiat Powoju został odznaczony Złotą Odznaką nadaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu.

MARYLKA

Marylka ma 16 lat, urodziła się i mieszka w Ząbkowicach Śląskich, śpiewa od zawsze. Od 7 roku życia szkoli swój warsztat wokalny pod okiem profesjonalistów. Od jakiegoś czasu pisze swoją własna muzykę i teksty, stara się łączyć miłość do muzyki z nauką na biol-chemie, ma na swoim koncie 4 single w języku angielskim i polskim, pracuje nad kolejnymi autorskimi singlami. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki!

MANSON BAND

Jan Manson to wokalista, autor tekstów, kompozytor, lider i gitarzysta zespołu Manson Band. Człowiek legenda tworzący muzykę na pograniczu rocka, country i bluesa. W swoich poruszających kompozycjach przemyca wszystko, co nieuchwytne, wszystko co kojarzy się z mądrością życiową.

Wielokrotnie występował na scenie w Mrągowie, w Lesku, Nowej Soli oraz podczas wydarzenia Trucker Country. Jan Manson jest zdobywcą wielu nagród – został uhonorowany Złotą Tablicą i Gwiazdą nr 5 nadaną przez Wojciecha Cejrowskiego za promowanie muzyki country, otrzymał również statuetkę „Piknik Moto-Country”. Za 25-lecie działalności zespołu Manson Band grupa została wyróżniona w plebiscycie czasopisma „Dyliżans”. 

Jan Manson jest artystą, który podczas swoich koncertów przekazuje wiele pozytywnych emocji. 

Zapraszamy serdecznie na ząbkowicki rynek już 21 sierpnia 2022 o godz. 16:00 w niedzielę. Będzie moc!

Tags: