Sobota na placu Centrum Organizacji Pozarządowych w Ząbkowicach Śląskich była pełna pozytywnej energii. Podczas Eko Majówki zorganizowanej przez Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki każdy mógł uczestniczyć w kreatywnych warsztatach, wspólnych pracach ogrodowych, świetnie się bawić oraz skosztować grillowanej kiełbaski. W pikniku uczestniczyły dzieci i dorośli z Ząbkowic Śląskich, a także z Ukrainy, których gościmy w naszej Gminie Ząbkowice Śląskie, co okazało się wspaniałą okazją do integracji.

Podczas wydarzenia można było zobaczyć jakie zajęcie na co dzień odbywają się w Centrum Organizacji Pozarządowych , do których uczestnictwa serdecznie zapraszały same prowadzęce.

Dziękujemy serdecznie Magdalenie Szopian Wełyczko, za zebranie ekipy z zajęć Akcja Renowacja i stworzenie donic, w których chętni mogli wczoraj zasadzić zioła i warzywa. Symboliczny Ogródek Społeczny, który został założony jest do dyspozycji wszystkich mieszkańców, w godzinach otwarcia COP. Zachęcamy zarówno do częstowania się jego darami jak i dbania o jego stan.

Podczas wydarzenia Aleksandra Sypiańska o wyjątkowo artystycznej duszy, która prowadzi u nas zajęcia z ceramiki tworzyła z dziećmi dzieła z gliny, w których odbijane były listeczki, kwiatuszki i inne dary natury. Na stanowisku obok niezastąpiona Pani Bogusia Cwek wraz ze swoimi wolontariuszami prowadziła zajęcia dla dzieci z recyklingu. Z wydawać by się mogło niczego powstały piękne prace artystyczne. Równie piękne i do tego pachnące dzieła można było wykonać także z Justyną Topolską. Justyna na co dzień prowadzi zajęcia z między innymi sensoplastyki, wybuchowych wulkanów…. podczas pikniku uczyła dzieci wykonywania niezwykle pachnących mydełek.

Dopełnieniem dobrej zabawy, były mega duże bańki mydlane, przepyszna kiełbaska z grilla i relaks na leżakach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy byli w tym dniu z nami za wspólną zabawę, prowadzącym warsztaty za zaangażowanie, a naszym wolontariuszom za nieocenioną pomoc. Dziękujemy, że możemy na Was liczyć.

kategoria:

Tags: